۱
۰
دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱

روحانی: اگر تلاش دولت نبود همه شبکه‌های اجتماعی را قربانی می‌کردند

ایتنا - روحانی: این که بخواهند فلان شبکه اجتماعی را ببندند مردم عصبانی می‌شوند.
روحانی: اگر تلاش دولت نبود همه شبکه‌های اجتماعی را قربانی می‌کردند


حسن روحانی رییس جمهور، دوشنبه در نشست خبری به پرسش‌های خبرنگاران در زمینه‌های متفاوت پاسخ گفت.

رییس جمهور همچنین در بخشی از سخنانش به موضوع شبکه‌های اجتماعی پرداخت.

مدیران کانال‌های تلگرامی جرمی مرتکب نشده‌اند
رییس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی براینکه تعدادی از مدیران کانال‌های تلگرامی در بازداشت هستند و دستوراتی را هم در این باره داده‌اید اما همچنان یکی از دغدغه‌های جامعه رسانه‌ای کشور موضوع بازداشت‌ها است به عنوان کسی که بررعایت حقوق شهورندی اصراردادید و با توجه به نزدیکی انتخابات چه تضمینی برای عدم این بازداشت‌ها وجود دارد؟ ‌گفت: یکی از قول‌های این دولت این بوده که مردم آزادی را بهتر لمس کرده و حس کنند. برخی می‌گویند اقتصاد باید حس شود در حالی که آزادی هم باید احساس شود. مردم بدانند که این کشور، کشوری براساس مردم سالار دینی است و کسی به دلیل حمایت از حزب یا جناحی نباید به زندان برود.

او ادامه داد: برخی از شیوه‌های قوه قضاییه این است که بجای این که کسی را شنبه احضار کنند پنجشنبه احضار می‌کنند تا به دلیل تعطیلات آن فرد حداقل دو روز در بازداشت باشد. برخی می‌گویند آب خنک خوردن در زندان مستحب است. در شب تعطیلات عده‌ای از جوانان دستگیر شدند. ما در همان زمان به وزرای کشور و اطلاعات دستور دادیم این مسئله را پیگیری کنند، طبق اطلاعات وزیر اطلاعات این افراد جرمی مرتکب نشده‌اند و وزیر کشور هم نیز در حال پیگیری است و دولت نیز بعد از تعطیلات در اولین روزهای کاری این موضوع را پیگیری می‌کرد و ما همچنان به وزیر کشور و اطلاعات و دادگستری دستور دادیم این موضوع را پیگیری کنند و نتیجه را اعلام کنند که این افراد به چه دلیل دستگیر و بازداشت شده‌اند.
روحانی تصریح کرد: درباره بازداشت این افراد گزارش‌هایی به دست من رسیده که اگر تائید شود حتما آن‌ را به اطلاع مردم می‌‌رسانم.

اگر تلاش دولت نبود، همه شبکه‌های اجتماعی را قربانی کرده بودند
رییس جمهور در قسمتی از نشست خبری خود در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدامات فرهنگی دولت یازدهم و ارزیابی آن،‌گفت: باید از اصحاب فرهنگ پرسید که چقدر از اقدامات فرهنگی دولت رضایت دارند.

روحانی افزود: ما تلاش کردیم که خانه‌های انجمنی که بسته شده بودند باز شوند،‌ مجوز کتاب و فیلم راحت‌تر داده شود، یارانه اصحاب فرهنگ طبق وعده داده شده واریز شود،‌ مجوز روزنامه و مجله راحت‌تر صادر شود و در دانشگاه‌ها فضای بازتری ایجاد شود که در مراسم های ۱۶ آذر این فضای باز مشهود بود و در عین حال تلاش کردیم دانشجوی ستاره‌دار به تاریخ بپیوندد.

رئیس جمهور کشورمان خاطر نشان کرد: حتما که در این راستا صد در صد موفق نبودیم اما به مقدار قابل توجهی موفقیت‌هایی داشتیم که دانشجویان، اساتید،‌ اصحاب فرهنگ،‌موسیقی و سینما باید بگویند که چه مقدار رفاه و آزادی داشتند. من به طور متوسط رضایت دارم چون همه امور دست ما نبود و در برخی موارد تلاشمان به ثمر نمی‌نشست.

روحانی تاکید کرد: مردم در مسائلی که می‌بینند مورد رضایت آنها نیست یا با آزادی فکر آنها منطبق نیست باید با صدای رسا بگویند که ناراضی‌اند چون مردم صاحب کشور و حکومتند و مسائل امنیتی و اقتصادی هر چه که باشد برای مردم است. ما با هیچ ابرقدرتی پیمانی نداریم و سرمایه ما مردم است. اگر بفهمند فلان شبکه اجتماعی را که ببندند، مردم عصبانی می‌شوند، به نظر من مانع آنها این است. چیز دیگری نمی‌تواند باشد. در این زمینه‌ها البته تلاش بیش از حد کردیم. اگر تلاش رییس جمهور و دولت در این زمینه نبود، شما دیگر شبکه‌ای نمی‌دیدید که زنده باشد، همه را این وسط قربانی کرده بودند. امیدوارم این راه را تا نقطه‌ای که مورد مطلوب و رضایت مردم باشد، ادامه دهیم.
 
 
کد مطلب: 48584
نام شما
آدرس ايميل شما


United States
حق با رئیس جمهور است. عده ای اینگونه القاء میکنند که تمام جهان علیهشان دسیسه کرده و قصد نفوذ دارند و به بهانه ممانعت از این نفوذ زده اند اکثر شبکه های اجتماعی را فیلتر کرده اند و برای بقیه هم خط و نشان میکشند که به لطف مقاومت دولت تا به حال کاری از پیش نبرده اند. جالب اینجا است که خودشان در این شبکه ها حضور فعال دارند و از آزادی بیانی که برایشان فراهم می اورند لذت میبرند. آزادی بیانی که فقط حق خود میدانند. اگر صادق بودند میگفتند مشکل ما نه با این شبکه ها و صاحبانشان بلکه با مردمی است که با اسم مستعار هرچه بخواهند مینویسند و نمیتوانیم مانند مدیران احراز هویت شده کانالهای تلگرامی فله ای بازداشتشان کنیم.
شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم