۰
شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۶

امنیت نرم‌افزاری اولویت اصلی بلک‌بری می‌شود

ایتنا - نسل جدید تبلت‌ها، فناوری‌های پوشیدنی، دستگاه‌های پزشکی، ابزارهای کاربردی، پایانه‌های فروش و ... از سوی بلک‌بری با سیستم‌های امن روانه بازار شوند.
امنیت نرم‌افزاری اولویت اصلی بلک‌بری می‌شود


شرکت بلک‌بری در ادامه تحولاتش، به تازگی اعلام کرده است که استراتژی موجود برای تفویض مجوزهای نرم‌افزاری خود را گسترش می‌دهد و بدین ترتیب با سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در تلاش است -مبتنی بر فضای اینترنت اشیاء- امنیت بیشتری را برای دستگا‌ه‌های متصل به اینترنت فراهم کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، فاز نخست استراتژی جدید بلک‌بری در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ معرفی شد که بر اساس آن، شرکت مذکور نسخه ویژه ایمن و کاربردی سیستم عامل اندروید را برای گوشی‌های هوشمند عرضه کرد. همچنین این شرکت بر اساس قرارداد خود با شرکت چینی TCL، نسل جدید گوشی‌های ایمن خود را در اختیار کاربران گذاشت.

پس از طی این مراحل، این شرکت هم‌اکنون در تلاش است قابلیت‌های نرم‌افزاری بیشتری را ارائه کند و بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود نسل جدید تبلت‌ها، فناوری‌های پوشیدنی، دستگاه‌های پزشکی، ابزارهای کاربردی، پایانه‌های فروش و ... از سوی بلک‌بری با سیستم‌های امن روانه بازار شوند.


در راستای همین راهبرد، «جان چِن» مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بلک‌بری توضیح داد که این شرکت فرصت‌های فراوانی را در عرصه اینترنت اشیاء پیش‌ِ روی خود می‌بیند و با همین چشم‌انداز، سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را در این زمینه پیش‌بینی و به انجام خواهد رساند.
 
او همچنین در بیانیه جدید خود توضیح داد که "حفظ حریم شخصی" و "امنیت" دو اولویت اصلی شرکت بلک‌بری محسوب می‌شوند و می‌بایست تمام دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء این قابلیت‌ها را در اختیار بگیرند.

به عنوان مثال، شرکت‌هایی که دستگاه‌های مانیتورینگ پزشکی ارائه می‌کنند می‌بایست از داده‌های مربوط به پرنده سلامت بیمار محافظت کنند و از همین رو، بخش امنیتی دستگاه تضمین کند که هیچ مشکلی در این زمینه بروز نمی‌کند.
مهم‌ترین نکته این است که بلک‌بری تلاش می‌کند دستگاه‌های فعال در حوزه اینترنت اشیاء تحت هیچ شرایطی هک نشوند.
 
کد مطلب: 48535
نام شما
آدرس ايميل شما