۰
چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵

کوالکوم به علت انحصارطلبی تحت تعقیب قرار می‌گیرد

ایتنا - کوآلکوم از اعطای مجوز استفاده از برخی اختراعات ثبت شده خود به دیگر رقبا خودداری می‌کند تا این شرکت‌ها را به حاشیه براند.
کوالکوم به علت انحصارطلبی تحت تعقیب قرار می‌گیرد


کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا شرکت کوالکوم سازنده بزرگ تراشه‌های رایانه‌ای را به تلاش برای کنترل انحصار این بازار با رفتارهای غیررقابتی متهم کرده؛ اتهامی که توسط کوالکوم رد شده است.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از سی‌نت، کوالکوم می‌گوید این شکایت که روز دوشنبه تقدیم دادگاهی در سن‌خوزه کالیفرنیا شده بی‌اساس است و این شرکت هیچ رفتار ضدرقابتی و انحصارطلبانه ای که به رقبا آسیب بزند، نداشته است.

بر اساس این شکایت، کوآلکوم از اعطای مجوز استفاده از برخی اختراعات ثبت شده خود به دیگر رقبا خودداری می‌کند تا این شرکت‌ها را به حاشیه براند. در مقابل کوالکوم معتقد است این کار کاملا منطقی است.

پیش از این کوالکوم در کره جنوبی هم به علت اقدامات و رفتارهای مشابهی مورد پیگری قضایی قرار گرفته بود. کمیسیون تجارت عادلانه کره جنوبی کوالکوم را به علت استفاده از یک مدل کاری غیرمنصفانه ۸۵۰ میلیون دلار جریمه کرده است.

در ماه فوریه مقامات چینی هم کوالکوم را به علت رفتارانحصارطلبانه و غیررقابتی حدود یک میلیارد دلار جریمه کردند. رسیدگی به پرونده کوالکوم در آمریکا چند ماهی زمان خواهد برد.
کد مطلب: 48531
نام شما
آدرس ايميل شما