۰
سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰

دشوارتر شدن صدور ویزا برای نخبگان فناوری خارجی توسط ترامپ

ایتنا - از این پس شرکت‌های فناوری که قصد دارند کارکنان نخبه خارجی را جذب کنند، باید ثابت کنند که این افراد قصد انجام کارهایی خاص و پیچیده را دارند.
دشوارتر شدن صدور ویزا برای نخبگان فناوری خارجی توسط ترامپ


دونالد ترامپ در ماه‌های قبل از انتخاب به عنوان رییس جمهور آمریکا وعده داده بود که صدور ویزا برای جذب کارکنان خارجی در شرکت‌های فناوری را دشوارتر خواهد کرد.


به گزارش ایتنا از فارس، وی که مدعی است از این طریق به جذب نیروی کار داخلی بیکار در ایالات متحده کمک خواهد کرد، قصد دارد این وعده خود را عملیاتی کند.

بسیاری از شرکت‌های فناوری در آمریکا به علت نبود نیروهای متخصص در داخل این کشور و به منظور ارتقای توان عملیاتی خود به طور گسترده از نیروی کار نخبه خارجی استفاده می‌کنند. اما کاخ سفید اعلام کرده صدور ویزا برای این گروه از خارجیان دشوارتر از گذشته خواهد شد.

بنا بر اطلاعیه وزارت امنیت داخلی امریکا که روز گذشته صادر شد، دولت این کشور سختگیری بیشتری برای صدور ویزای کار H-1B اعمال خواهد کرد. بخش عمده‌ای از این ویزاها از طریق پذیرش در برنامه لاتاری صدور ویزای سال ۲۰۱۸ صادر خواهند شد.

از سوی دیگر وزارت دادگستری آمریکا هم پیام هشدار جداگانه‌ای منتشر کرده و اعلام کرده که فرایند صدور ویزای H-1B نباید به تبعیض شغلی علیه کارکنان آمریکایی بینجامد.

در این میان کارشناسان و مدیران شرکت‌های فناوری بیم دارند که این رویه جدید منجر به فرار مغزها از آمریکا و تبدیل برخی کشورهای اروپایی و آسیایی به مقاصدی جذاب برای افراد نخبه شود و از علاقه آنها به کار و حضور در آمریکا بکاهد.

بر اساس برنامه‌های دولت آمریکا، شرکت‌های فناوری که قصد دارند کارکنان نخبه خارجی را جذب کنند، باید ثابت کنند که این افراد قصد انجام کارهایی خاص و پیچیده را دارند که نیازمند تخصصی منحصر به فرد است. پیش بینی می شود ترامپ به زودی یک دستورالعمل جنجالی هم در این زمینه صادر کند.
کد مطلب: 48514
نام شما
آدرس ايميل شما