۳
۰
سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴

جاوا-اسکریپت دوباره محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی جهان شد

ایتنا - برای چندمین سال پیاپی کارشناسان و متخصصان این زبان برنامه‌نویسی بیشترین درخواست را برای پیدا کردن شغل جدید داشته‌اند.
جاوا-اسکریپت دوباره محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی جهان شد


با اینکه پلتفرم‌های گوناگونی برای تولید و توسعه نرم‌افزار وجود دارد، اما برخی از زبان‌ها به دلیل جایگاه ویژه‌ای که نزد توسعه‌دهندگان یافته‌اند، همچنان جایگاه خود را پس از گذشت سال‌ها نگهداشته‌اند.

جاوا-اسکریپت همچنان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی برای کارشناسان نرم‌افزار محسوب می‌شود. این خبر را مرکز Stack Overflow به تازگی در گزارش «چشم‌انداز توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری ۲۰۱۷» خود منتشر کرده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، این پلتفرم علاوه بر محبوبیت زیادی که نزد برنامه‌نویسان دارد، یکی از پرطرفدارترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای صاحبان کسب و کارها و نیز توسعه‌دهندگان نیز محسوب می‌شود.
نکته جالب توجه اینکه اکنون برای چندمین سال پیاپی است که کارشناسان و متخصصان این زبان برنامه‌نویسی بیشترین درخواست را برای پیدا کردن شغل جدید داشته‌اند تا بتوانند جایگاهی درآمدزا برای خود دست و پا کنند.


گفتنی است برخی دیگر از زبان‌های برنامه‌نویسی از جمله #C، Python، جاوا، PHP، ++C و C نیز در خانواده پلتفرم‌های محبوب برنامه‌نویسی طبقه‌بندی می‌شوند، ضمن اینکه کارشناسان مسلط بر SQL نیز میانگین حقوق بالایی نسبت به دیگر متخصصان نرم‌افزاری دارند.

مطابق این گزارش، لیست زبان‌های برنامه‌نویسی با بیشترین میزان استفاده و متناسب با محبوبیتشان، به قرار زیر منتشر شده است:
- جاوا-اسکریپت: ۶۵.۳ درصد
- SQL: ۵۴.۵ درصد
- #C: ۴۰.۳ درصد
- Python: ۳۰.۹ درصد
- جاوا: ۲۹.۲ درصد
- PHP: ۲۵.۶ درصد
- ++C: ۱۶.۵ درصد
- C: ۱۳.۱ درصد
 
کد مطلب: 48480
نام شما
آدرس ايميل شما


از وقتی نود.جی اس اومده دوباره رفت رو صدر
به علاوه نسخه جدید جاوا اسکریپت که بسیار قدرت مند شده
آینده نفوذ بیشتری پیدا میکنه، به علاوه تنها زبان سمت کاربر هم در مرورگر هست اونم در دنیای اینترنت!
پس یادگیری اون ارزش داره
assemblyos
Iran, Islamic Republic of
سلام

شاید تعجب کنی اگر بگویم برنامه نویسان انجمن اسمبلر Fasm حتی برای برنامه نویسی موبایل و طراحی صفحات وب از زبان اسمبلی استفاده می کنند . 5000 برنامه نویس زبان اسمبلی در این انجمن درحال احیای این زبان هستند . آینده متعلق به زبان اسمبلی است . این حرف من نیست بلکه شواهد اینرا نشان می دهد . پس فقط به اسمبلی بچسب . فقط اسمبلی .
assemblyos
Iran, Islamic Republic of
سلام:
اگر نظر مرا بخواهید می گویم همه ی این زبانهای سطح بالا در مقابل زبان اسمبلی هیچ حرفی برای گفتن ندارند . برنامه نویسان سایت اسمبلر Fasm حتی طراحی وب سایت و برنامه های موبایل را نیز با زبان اسمبلی انجام می دهند ولی ما بین صدها زبان سطح بالا همچنان مردد و بلاتکلیف هستیم .
درمان این تردید اشتی کردن با زبان اسمبلی است . فقط اسمبلی .