۰
شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵

آمازون شرکت Souq.com را خرید

ایتنا - شرکت Souq.com حدود یک میلیارد دلار ارزشگذاری شده است و فوریه گذشته سرمایه‌گذاری بالغ بر 275 میلیون دلاری را در اختیار گرفت.
آمازون شرکت Souq.com را خرید


آمازون که بزرگ‌ترین شرکت توسعه دهنده خدمات تجارت الکترونیک در جهان محسوب می‌شود، به تازگی موافقت خود را برای خرید شرکت اماراتی Souq.com اعلام کرده است.


به گزارش ایتنا به نقل از آی‌تی‌پی، یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، اخیرا به روزنامه «نشنال» توضیح داده که این واگذاری به طور کامل انجام شده است و دو شرکت مذکور از ماه‌ها قبل مذاکرات خود را در این زمینه انجام داده‌اند، و هم‌اکنون این مذاکرات به پایان رسیده است.

گفتنی است شرکت Souq.com که ارزش آن حدود یک میلیارد دلار برآورد می‌شود، در ماه فوریه گذشته توانست سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۷۵ میلیون دلاری را در جذب نماید.
با این تفاسیر هنوز به درستی مشخص نشده است که آمازون برای خرید آن چه مبلغی را پرداخت کرده است.

 

منابع آگاه آمریکایی در این خصوص گزارش دادند هنوز زود است که این دو شرکت رقم نهایی مورد توافق را اعلام کنند، با این وجود می‌توان طی چند هفته آتی اخبار رسمی را در اختیار گرفت و منتشر نمود.

شایان ذکر است که شرکت Souq.com بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی در خاورمیانه را پشتیبانی می‌کند.
این فروشگاه اینترنتی بیش از ۸.۴ میلیون کالا را در ۳۱ زمینه مختلف از جمله محصولات الکترونیکی، مد، خدمات بهداتی، لوازم خانگی، لوازم مصرفی، خوراکی و ... عرضه می‌نماید.

همچنین مطابق آمار، سایت مذکور ماهانه بیش از ۴۵ میلیون بازدیدکننده دارد.
 
کد مطلب: 48445
نام شما
آدرس ايميل شما