کد مطلب: 48417
۱ نظر
Share/Save/Bookmark
عضو شورای عالی فضای مجازی:

76 درصد مردم از فیلتر شکن استفاده می‌کنند

 
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۹
 
ایتنا - گوگل در سال ۲۰۱۶ درآمد ۸۶ میلیارد دلاری داشته است که هشت برابر کل بودجه آموزش عالی ما‌ست.
76 درصد مردم از فیلتر شکن استفاده می‌کنند


عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه ۷۶ درصد مردم از فیلترشکن استفاده می‌کنند، گفت: لازم است سواد اینترنتی مردم را افزایش دهیم تا مهارت‌های لازم برای استفاده از این فضا را داشته باشند.

به گزارش ایتنا از ایران آنلاین، سعیدرضا عاملی با بیان اینکه فضای مجازی به فضای رقابتی تبدیل‌ شده است، افزود: چگونگی ارائه محتوای دینی در این فضا اهمیت بسیاری دارد، که باید موردتوجه قرار گیرد، همچنین لازم است سواد اینترنتی مردم را افزایش دهیم تا مهارت‌های لازم برای استفاده از این فضا را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: گوگل در سال ۲۰۱۶ درآمد ۸۶ میلیارد دلاری داشته است که هشت برابر کل بودجه آموزش عالی ما‌ست، بنابراین چگونه انتظار داریم که به ما تسلط پیدا نکنند.

عاملی با اشاره به‌ ضرورت ایجاد پرتال قدرتمند برای ارائه اندیشه‌های اسلامی، اظهار داشت: فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی با توجه به استفاده سران و مسئولان نظام از این شبکه‌ها، اشتباه است.

وی با بیان اینکه محتوای صوتی و تصویری بخش عمده فضای مجازی را به خود اختصاص داده است، افزود: ۲۹درصد داده‌ها در سال ۲۰۱۳،ویدئو، صدا و تصویر بود که این میزان در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۸۹ درصد افزایش می‌یابد.
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۱:۳۹:۲۰
خوب سوال اینجاست وقتی فیلتر کردن اشتباه هست و در حال حاضر بی نتیجه، پس بهتر نیست سایت های فیلتر شده دوباره باز شوند!
بهتر نیست مردم خودشون تصمیم بیگیرند چه چیزی خوب هست و چه چیزی بد