۰
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱

اینتل با خرید موبایل‌آی، به جنگ انویدیا می‌رود

ایتنا- اینتل، موبایل‌آی را به قیمت پانزده میلیارد دلار می‌خرد تا بتواند نقش انویدیا را در آینده خودروهای بدون سرنشین، کم‌رنگ کند و جایگاه خود را در این‌گونه اتوموبیل‌ها، استحکام بخشد.
اینتل با خرید موبایل‌آی، به جنگ انویدیا می‌رود


شرکت اینتل، دیگر راضی نیست که در زمینه ساخت خودروهای بدون سرنشین با شرکت‌های دیگر، همکاری کند. البته بهتر است بگوییم که هیچ‌ چیزی اینتل را قانع نخواهد کرد مگر اینکه سازنده بلامنازع این‌گونه خودروها باشد!

این شرکت سازنده تراشه، به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد شرکت موبایل‌آی را با قیمت ۱۵.۳ میلیارد دلار خریداری کند. این دو شرکت، تاکنون در پروژه‌های مختلفی با یکدیگر همکاری داشته‌اند و در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ نیز اعلام کردند که تا سال ۲۰۲۱، با همکاری بی.ام.دبلیو، یک اتوموبیل بدون سرنشین، تولید خواهند کرد.


به گزارش ایتنا به نقل از پی.سی ورلد، در ماه نوامبر ۲۰۱۶، این دو شرکت با همکاری یکی از شرکت‌های سازنده قطعات خودرو به نام دلفی، گروهی را ایجاد کرد و قصد دارند که سیستم خودرو بدون سرنشین را وارد بازار کنند.


بلومبرگ اعلام کرد که موبایل‌آی، به دلیل عدم توافق با تسلا در ماه‌های گذشته، به همکاری خود با این شرکت پایان داد. البته در این مورد حرف‌های زیادی شنیده می‌شود. یکی از علل قطع همکاری، تصادف اتوموبیل بدون سرنشین تسلا بود که منجر به فوت راننده شد.

بعد از آن، تسلا، همکاری خود را با انویدیا آغاز کرد. انویدیا نیز مانند اینتل، به دنبال توسعه سخت‌افزار کامپیوتری برای خودروها می‌باشد.
در ماه سپتامبر، انویدیا اعلام کرد که تراشه ابررایانه خاویر را برای استفاده در خودروهای بدون سرنشین طراحی کرده است.
البته پیش از آن هم، در ماه ژانویه در مورد ابررایانه پی.ایکس ۲ را که اکنون توسط تسلا مورد استفاده قرار می‌گیرد، اطلاع داده بود.

بدون هیچ شکی، اتوموبیل‌های بدون سرنشین، جهبه بعدی نبرد بین انویدیا و اینتل خواهد بود. این دو شرکت در زمینه مراکز داده، هوش مصنوعی و یادگیری عمیق نیز رقابت دارند.
جالب اینجاست که در شرکت اینتل، پیشرفت در خودروهای بدون سرنشین، موجب پیشرفت در مراکز داده نیز می‌شود و پیش‌بینی‌های این شرکت، حاکی از آن است که این خودروها تا سال ۲۰۲۰، ۴۰۰۰ گیگابایت داده تولید کند.
 
کد مطلب: 48404
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم