۲
۰
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲

«ویز» به دستور مقام قضایی فیلتر شده است

ایتنا- به گفته واعظی، این نرم‌افزار به دلیل شکایت دادستان یکی از استان‌ها و با حکم قضایی فیلتر شده است.
«ویز» به دستور مقام قضایی فیلتر شده است


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد فیلتر نرم‌افزار مسیریاب «ویز» گفت: این نرم‌افزار به حکم قضایی به دلیل آنکه یک نرم‌افزار اسرائیلی است، فیلتر شده و برای آن یک جایگزین داخلی وجود دارد.


به گزارش ایتنا از مهر، محمود واعظی در حاشیه همایش «اقتصاد مقاومتی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات» در جمع خبرنگاران در خصوص فیلتر شدن نرم‌افزار مسیریاب «ویز» اظهار داشت: این نرم‌افزار طبق ابلاغ قوه‌قضائیه به وزارت ارتباطات فیلتر شد.

وی با بیان اینکه این موضوع در کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ مطرح نشد و مورد بررسی قرار نگرفت، گفت: این نرم‌افزار یک نرم‌افزار اسرائیلی است و از آنجایی که جایگزین داخلی برای آن وجود دارد، کسب و کارها می‌توانند از نمونه داخلی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سؤال که آیا شما با فیلتر این نرم‌افزار موافق بودید؟ گفت: زمانی که حکم قوه قضائیه وجود دارد، موافقت من مهم نیست و نباید خلاف این حکم عمل شود؛ از سوی دیگر اگر این نرم‌افزار نمونه خارجی نداشت و کسب و کارهای داخلی منوط به استفاده از آن بودند، می‌توانستیم در مورد آن مقاومت کنیم، اما هم‌اکنون نمونه داخلی آن وجود دارد و فیلترینگ این نرم‌افزار، مشکلی برای کسب و کارها ایجاد نمی‌کند.
کد مطلب: 48310
نام شما
آدرس ايميل شما


Iran, Islamic Republic of
اگر این مقام محترم تحت فردا تاثیر فرمایشات رائفی‌پور احساس کنه که کل شبکه اینترنت متعلق به اسرائیل است و دستور بده اینترنت را در سراسر کشور قطع کنند ایا کسی میتواند بگوید نه؟
عجب توجیهی!
با این توجیهات هست که میگیم اینترنت ملی همون کره شمالی هست و یعنی قطع دسترسی به اینترنت جهانی
چون نمونه داخلی اش موجود هست و به کسب و کارها ضرر نمیزنه!
وزیر دروغ نگو!
4 سال گذشت و اینترنت هنوز حجمی به فروش میرسه! پروژه فیبرنوری انجام نشد در 4 سال شما حتی یک متر هم پیشرفت نداشت!
لعنت به شما فیلترینگ هم بیشتر و بیشتر شد
شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند