۲
۰
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲

«ویز» به دستور مقام قضایی فیلتر شده است

ایتنا- به گفته واعظی، این نرم‌افزار به دلیل شکایت دادستان یکی از استان‌ها و با حکم قضایی فیلتر شده است.
«ویز» به دستور مقام قضایی فیلتر شده است


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد فیلتر نرم‌افزار مسیریاب «ویز» گفت: این نرم‌افزار به حکم قضایی به دلیل آنکه یک نرم‌افزار اسرائیلی است، فیلتر شده و برای آن یک جایگزین داخلی وجود دارد.


به گزارش ایتنا از مهر، محمود واعظی در حاشیه همایش «اقتصاد مقاومتی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات» در جمع خبرنگاران در خصوص فیلتر شدن نرم‌افزار مسیریاب «ویز» اظهار داشت: این نرم‌افزار طبق ابلاغ قوه‌قضائیه به وزارت ارتباطات فیلتر شد.

وی با بیان اینکه این موضوع در کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ مطرح نشد و مورد بررسی قرار نگرفت، گفت: این نرم‌افزار یک نرم‌افزار اسرائیلی است و از آنجایی که جایگزین داخلی برای آن وجود دارد، کسب و کارها می‌توانند از نمونه داخلی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سؤال که آیا شما با فیلتر این نرم‌افزار موافق بودید؟ گفت: زمانی که حکم قوه قضائیه وجود دارد، موافقت من مهم نیست و نباید خلاف این حکم عمل شود؛ از سوی دیگر اگر این نرم‌افزار نمونه خارجی نداشت و کسب و کارهای داخلی منوط به استفاده از آن بودند، می‌توانستیم در مورد آن مقاومت کنیم، اما هم‌اکنون نمونه داخلی آن وجود دارد و فیلترینگ این نرم‌افزار، مشکلی برای کسب و کارها ایجاد نمی‌کند.
کد مطلب: 48310
نام شما
آدرس ايميل شما


Iran, Islamic Republic of
اگر این مقام محترم تحت فردا تاثیر فرمایشات رائفی‌پور احساس کنه که کل شبکه اینترنت متعلق به اسرائیل است و دستور بده اینترنت را در سراسر کشور قطع کنند ایا کسی میتواند بگوید نه؟
عجب توجیهی!
با این توجیهات هست که میگیم اینترنت ملی همون کره شمالی هست و یعنی قطع دسترسی به اینترنت جهانی
چون نمونه داخلی اش موجود هست و به کسب و کارها ضرر نمیزنه!
وزیر دروغ نگو!
4 سال گذشت و اینترنت هنوز حجمی به فروش میرسه! پروژه فیبرنوری انجام نشد در 4 سال شما حتی یک متر هم پیشرفت نداشت!
لعنت به شما فیلترینگ هم بیشتر و بیشتر شد
شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم