۰
پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳

ثبت حملات گسترده منع دسترسی در سطح دولت‌های اروپا

ایتنا- به‌تازگی موج جدیدی از حملات منع دسترسی در قاره اروپا آغاز شده است که این حملات گسترده در نخستین گام دولت لوکزامبورگ را مورد هدف قرار داده‌اند.
ثبت حملات گسترده منع دسترسی در سطح دولت‌های اروپا


به‌تازگی موج جدیدی از حملات منع دسترسی در قاره اروپا آغاز شده است که این حملات گسترده در نخستین گام دولت لوکزامبورگ را مورد هدف قرار داده‌اند، اما بیم آن می‌رود که به دیگر نقاط نیز گسترش یابد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی nakedsecurity، کاربران شبکه‌های دولتی در لوکزامبورگ دوران سختی را پشت سر می‌گذارند، زیرا سرعت کارکرد وب سرورهای این کشور به‌شدت پایین آمده و دلیل اصلی این امر نیز مجرمان سایبری هستند.

به‌تازگی یکی از مراکز خدمات فناوری اطلاعات کشور لوکزامبورگ که زیر نظر دولت این کشور مشغول به فعالیت است در گزارشی اعلام کرده که مهاجمان توانسته‌اند تا با حملات منع دسترسی خود، ساختار شبکه دولت این کشور را عملاً فلج کنند.


مطابق آمار و اطلاعات، این حمله موجب شده است تا نه‌تنها دسترسی به داده‌های دولتی در شبکه غیرممکن شود، بلکه حتی برای بازیابی اطلاعات توسط متخصصان امنیتی و فناوری اطلاعات کشور لوکزامبورگ نیز چالشی بسیار بزرگ به وجود آمده است.

همچنین بر اساس گفته یکی از مسئولان مربوطه در این کشور، عمق فاجعه امنیتی رخ داده به حدی بالا است که می‌توان حتی انتظار ادامه داشتن این مشکل برای چند هفته را نیز داشت.

شایان ذکر است که سرورهای دولتی معمولاً از اهداف محبوب حملات منع دسترسی هستند که در آن با مکانیزمی پیشرفته اما رایج، سایت‌های اینترنتی هدف از دسترسی کاربران دور می‌افتند. با این حال، تا به امروز این مورد به‌عنوان بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین حمله منع دسترسی دولتی ثبت شده در طول تاریخ شناخته می‌شود و دولت لوکزامبورگ به‌واسطه آن با مشکلات متعدد اقتصادی و مالی دست‌به‌گریبان خواهد بود.
 
کد مطلب: 48297
نام شما
آدرس ايميل شما