۰
چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۱

متخصصان فناوری معتقدند مایکروسافت نباید ویندوزفون را از دست بدهد

ایتنا- تحقیقات جدید نشان داده است که بازار تلفن‌های همراه هوشمند همچنان کاربران بیشتری را نسبت به کامپیوترهای خانگی در اختیار دارند و اختلاف بین این دو محدوده در حدی بسیار بالا قرار دارد و به همین دلیل نیز متخصصان معتقدند که مایکروسافت باید به سراغ احیا کردن ویندوزفون برود.
متخصصان فناوری معتقدند مایکروسافت نباید ویندوزفون را از دست بدهد


تحقیقات جدید نشان داده است که بازار تلفن‌های همراه هوشمند همچنان کاربران بیشتری را نسبت به کامپیوترهای خانگی در اختیار دارند و اختلاف بین این دو محدوده در حدی بسیار بالا قرار دارد. از همین روست که متخصصان بازار آی‌تی معتقدند که مایکروسافت باید مجدداً به سراغ احیاء کردن ویندوزفون برود.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، سیستم عامل ویندوزفون برای بسیاری از کاربران یک پلتفرم فراموش شده است و دلیل اصلی این امر را باید رویکرد بسیار ضعیف مایکروسافت در مدیریت این سیستم عامل دانست.

ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت، تمرکز خود را بر روی بازارهای دیگر قرار داده است، به گونه‌ای که حتی پشتیبانی نرم‌افزاری برنامه‌های ساخته شده توسط مایکروسافت بر روی سیستم عامل‌های همراه شرکت‌های رقیب مانند iOS و اندروید، به‌مراتب بهتر از سیستم عامل بومی مایکروسافت یعنی ویندوزفون است.

 

حال گروهی از تحلیلگران برجسته صنایع فناوری به بررسی این سؤال پرداخته‌اند که آیا احیاء کردن ویندوزفون برای مایکروسافت منفعت بار خواهد بود یا این‌که این پلتفرم دیگر ارزش رسیدگی کردن را ندارد.

برای پاسخ دادن به این سؤال، اطلاعات جامعی جمع‌آوری‌شده که مهم‌ترین بخش آن مربوط به میزان استفاده کاربران شبکه اینترنت از دستگاه‌های مختلف بوده است.
مطابق نتایج این بخش مشخص‌شده است که روزبه‌روز از تعداد کاربران کامپیوترهای خانگی کم شده و به تعداد کاربران همراه افزوده می‌گردد.

با این‌ وجود، این تحلیل حاکی از آن است که اگر مایکروسافت تا پیش از شروع سال ۲۰۱۸ میلادی اقدام به انجام این کار نکند، شاید دیگر قادر به بازگشت به بازار نباشد.
شاید به همین دلیل است که با توجه به رویکرد فعلی ساتیا نادلا می‌توان انتظار داشت که ویندوزفون عملاً به یک سیستم عامل مرده بدل گردد، اقدامی که متخصصان فناوری آن را اشتباهی بزرگ می‌دانند.
 
کد مطلب: 48294
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم