۰
چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵

همکاری اریکسون و برزیل در زمینه اینترنت اشیاء

ایتنا- اریکسون و دولت برزیل، برای همکاری در زمینه ایجاد مرکز نوآوری اینترنت اشیاء توافق کردند. این مرکز، روی فضای امنیت عمومی تمرکز خواهد کرد.
همکاری اریکسون و برزیل در زمینه اینترنت اشیاء


"اینترنت اشیاء" مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات است. به صورت خلاصه "اینترنت اشیاء" فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد.
ظهور پدیده اینترنت اشیاء یکی از هزاران نتیجه‌ گسترش اینترنت و البته توسعه فناوری‌های بی‌سیم و سامانه‌های میکروالکترومکانیکی است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، فناوری اینترنت اشیاء نقش بسیار مؤثری در دنیای کارآفرینان بازی می‌کند. کسب و کارهای متعددی بر محور این فناوری راه‌اندازی شده‌اند، در حالی‌ که این مفهوم و این فناوری در ابتدای راه خود قرار دارد و هر روز بیش از پیش تغییرات و تحولات جدیدی در آن رخ می‌دهد.


مرکز نوآوری اریکسون و دولت برزیل، در سائو ژوزه دوس کامپوس (یک مرکز بزرگ) خواهد ساخت  که یکی از قطب‌های اصلی فناوری در ایالت سائوپائولوی این کشور محسوب می‌شود.
این ایده عبارت است از تشکیل یک اکوسیستم که سایر سازمان‌های بخش خصوصی از جمله اپراتورهای مخابراتی، کسب و کارهای نوپا و محیط‌های علمی را در برمی‌گیرد.

گفتنی است که در حال حاضر اریکسون در چند پروژه مرتبط با IoT و 5G در برزیل حضور دارد.

این شرکت در سائو ژوزه دوس کامپوس، حضوری ویژه دارد و محصولات خود از قبیل یک سیستم کنترل و نظارت، یک برنامه برای روشنایی عمومی و سنسورهای حساس به اصوات خاص (مانند صدای تیراندازی) را برای این شهر، نصب و راه‌اندازی نموده است.

سرجیو کوئیروگا، رئیس اریکسون در حوزه آمریکای لاتین و کارائیب، گفت که ما معتقدیم که ورود IoT به سائو ژوزه دوس کامپوس، از طریق ایجاد این مرکز نوآوری، در کنار ادامه همکاری بین ما و دولت برزیل، مزایایی را نه تنها برای شهرداری بلکه برای کل جامعه دربرخواهد داشت.

وی افزود: به همین خاطر، ما قصد داریم که این نوآوری را در تمام بخش‌های صنعتی گسترش دهیم. امنیت عمومی، یکی از حوزه‌هایی است که ما می‌خواهیم پروژه‌های خود را در آن اجرایی کنیم. در سال ۲۰۱۵، اریکسون اعلام کرد که به همکاری یک شرکت مکزیکی، فناوری 5G را به برزیل خواهد آورد.
 
کد مطلب: 48283
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره ادغام شرکت‌های اینترنتی چه نظری دارید؟
باعث بهبود کیفیت و کاهش قیمت می‌شود
تاثیری در وضعیت اینترنت ندارد
باعث افت کیفیت می‌شود