۰
چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۹

استراتژی، بازگشت سرمایه و چالش‌های تحولات دیجیتال در سال ۲۰۱۷

ایتنا- به تازگی، تک‌پرو ریسرچ، از مدیران آی.تی در مورد تغییر و تحولات دیجیتال در سازمان‌ها و همچنین مشکلات و چالش‌های این حوزه، یک نظرسنجی به عمل آورده است.
استراتژی، بازگشت سرمایه و چالش‌های تحولات دیجیتال در سال ۲۰۱۷


تحولات دیجیتال، تغییراتی است که تمام جنبه‌های زندگی بشری را با بکارگیری تکنولوژی، دیجیتال می‌کند. واژه تحول بدین معنی است که دنیای دیجیتال به طور ذاتی، به جای تأکید و حمایت از روش‌های سنتی، برای نوآوری‌های جدید، بسترسازی می‌کند.
در واقع، تحول دیجیتال به دنبال حذف کاغذ (سیستم‌های بدون کاغذ) می‌آید و کلیه کسب و کارها را در تمام صنایع دولتی و خصوصی تحت تأثیر قرار می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید در محیط‌های کاری بدون کاغذ، استفاده از کاغذ، حذف یا محدود می‌گردد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از تک‌پرو ریسرچ، تنها ۲۰ درصد از افرادی که در یک نظرسنجی تحقیقاتی شرکت کردند، گفتند که استراتژی تغییر و تحولات دیجیتال جامعی در نظر داشته‌اند، لیکن این بدین معنا نیست که فضای دیجیتال، دچار تحولات عمیق و گسترده نشده باشد. تقریباً تمام شرکت کنندگان (۹۶%) گفتند که در سازمان‌های آنها، قدم‌هایی به سوی تغییر و تحولات دیجیتال برداشته شده است، ضمن اینکه اکثریت آنها اعلام کردند که هیچ استراتژی جامعی برای این تحولات نداشته‌اند.


شایان ذکر است که تحولات دیجیتال، صرفاً فناوری اطلاعات را دربرنمی‌گیرد. ۶۷ درصد از شرکت کنندگان، افرادی بودند که خارج از حوزه آی.تی فعالیت می‌کردند، لیکن تحولات مورد بحث، در کسب و کار آنها نیز اتفاق افتاده بود.
با این وجود، ۶۳ درصد از افراد بر این باور بودند که هر تغییر و تحولی که اتفاق می‌افتد، نتیجه کارهای رهبران حوزه آی.تی است.
این موضوع، به خصوص از لحاظ بودجه‌ای، می‌تواند با چالش‌هایی همراه باشد.

ماری شاکلت، نویسنده این گزارش می‌افزاید: افرادی که در نظرسنجی موردنظر مشارکت داشتند، می‌گفتند که مدیران ارشد، اشتیاق زیادی برای ظهور این تحولات دیجیتال داشتند، لیکن بودجه‌ای که در اختیار داشتند، برای سازگاری و انطباق با این تحولات، کافی نبود.

گفتنی است جهت آشنایی بیشتر با ذهنیت شرکت کنندگان در این نظرسنجی، از همه آنان در مورد تغییر و تحولات دیجیتال در آینده و اینکه چه فناوری‌هایی برای این تحولات بهتر هستند، میزان بازگشت سرمایه و مشکلات و موانعی که بر سر راه این تحولات وجود دارد، سؤال شد که نتیجه آن می‌تواند تصویری از انتظار مردم و جامعه از فناوری را ارائه دهد.
 
کد مطلب: 48267
نام شما
آدرس ايميل شما