۰
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۸

مایکروسافت روش‌های به‌روزکردن ویندوز 10 را متنوع می‌کند

ایتنا - ایکروسافت در دو دوره قبلی به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ امکان به تاخیرانداختن نصب بسته‌های به‌روزرسان را به کاربران داده بود.
مایکروسافت روش‌های به‌روزکردن ویندوز 10 را متنوع می‌کند


یکی از مشکلات ویندوز ۱۰ عدم امکان کنترل زمان‌بندی به‌روزرسانی و انعطاف‌پذیری محدود سیستم‌عامل یاد شده در این زمینه است.


به گزارش ایتنا از فارس، از سوی دیگر به روزکردن ویندوز ۱۰ برای رفع مشکلات امنیتی این سیستم‌عامل ضروری است و عدم نصب بسته‌های به‌روزرسان ممکن است موجب آسیب دیدن رایانه‌های کاربران شود.

برخی از این وصله‌های به‌روزرسان بسیار بزرگ و حجیم هستند و فرایند نصب آن زمانگیر بوده و انجام فعالیت‌های دیگر را کند یا غیرممکن می‌کند.

مایکروسافت در دو دوره قبلی به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ امکان به تاخیرانداختن نصب بسته‌های به‌روزرسان را به کاربران داده بود تا از انجام این کار بدون هماهنگی با کاربران جلوگیری شود. این امر به خصوص به مدیران شبکه‌های رایانه‌ای در شرکت‌ها امکان می‌داد تا خودشان در مورد زمان اعمال به‌روزرسانی تصمیم بگیرند.

با به روزرسانی بخش Windows 10 Creators Update در ویندوز ۱۰ از بهار، تنظیمات مفصلی برای این کار در دسترس خواهد بود و می‌توان نصب تک‌تک وصله‌های به‌روزرسان را برنامه ریزی کرد. البته این کنترل برای نسخه‌های Pro/Enterprise/Education ویندوز ۱۰ در دسترس بوده و کاربران Windows 10 Home به آن دسترسی نخواهند داشت.

برای دسترسی به خدمات یاد شده باید نسخه Windows 10 Insider preview build, 15042 ویندوز ۱۰ بر روی سیستم شما نصب شده باشد. این خدمات از مسیر Settings > Update & security > Windows Update > Advanced Options قابل دسترس خواهد بود.
کد مطلب: 48256
نام شما
آدرس ايميل شما