۰
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۴

جایگزینی حسگر اثر انگشت با دکمه صفحه اصلی آیفون

ایتنا- وقتی اثر انگشت روی بستر شفاف قرار می‌گیرد، دیودهای حسگر آی.آر، الگوی خطوط اثر انگشت که روی آنها منعکس شده را بررسی و شناسایی می‌کنند.
جایگزینی حسگر اثر انگشت با دکمه صفحه اصلی آیفون


اپل در حال کار بر روی نصب اسکنرهای اثر انگشت زیر صفحه نمایش آیفون است، با این کار دیگر نیازی به دکمه صفحه اصلی یا هوم نیست.
این پتنت (ثبت اختراع) که توسط اپل خریداری شده است، ال.ای.دی‌هایی زیر این صفحه نمایش قرار می‌دهد تا به وسیله آنها هم موقعیت انگشت تشخیص داده شود و هم سطح انگشت را برای مشاهده اثر انگشت، بررسی می‌کند.

اپل در توضیح فنی اعلام کرده که در این نوآوری جدید، وقتی اثر انگشت روی بستر شفاف قرار می‌گیرد، دیودهای حسگر آی.آر، الگوی خطوط اثر انگشت که روی آنها منعکس شده را بررسی و شناسایی می‌کنند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از تاپ‌تک نیوز، نور آی.آر الگوبرداری شده، به صورت یک بیت‌مپ (رشته‌ای از بیت‌ها)، به پردازنده خروجی فرستاده می‌شود و در آنجا، الگوی منحصر به فرد سطح اثر انگشت تعیین و شناسایی می‌گردد.
از آنجا که این پنل صفحه نمایش، می‌تواند نور مادون قرمز را حس کند، وقتی نور مرئی ساطع نمی‌کند، می‌تواند مشخصات سطح را نیز تشخیص دهد.


فناوری لاکس ویو، بر استفاده از ال.ای.دی در زیر صفحه نمایش تمرکز دارد تا وجود انگشت روی صفحه نمایش را تشخیص دهد.
گفتنی است که اکثر دستگاه‌های موبایل از لایه‌های صفحه نمایش "لمسی خازنی" استفاده می‌کنند که وقتی انگشت یا اجسام رسانا، صفحه را لمس می‌کنند، تغییر ظرفیت خازن را تشخیص می‌دهند. این فناوری در بسیاری از حسگرهای اثر انگشت و دیگر دستگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما مشکل این فناوری این است که در هوای سرد دچار اختلال می‌شود، مثلاً اگر دستکش به دست داشته باشید، دستگاه نمی‌تواند به درستی کار کند و وجود انگشت را تشخیص دهد. (مگر آنکه دستکش شما هم متناسب با همین فناوری، ظرفیت خازنی داشته باشد!)

از آنجا که با این ثبت اختراع، اثر انگشت برای صفحه نمایش و به جای دکمه اصلی گوشی هوشمند اپل استفاده خواهد شد،  به راحتی می‌تواند اثر انگشت کاربر را تشخیص داده و قفل تلفن همراه را باز کند.

همچنین بر این اساس، دیگر نیازی نخواهد بود که پنل صفحه نمایش، نوری از خود ساطع کند تا بتواند مشخصات سطح یک جسم را تعیین کند و حتی اصولاً به یک حسگر جداگانه برای تشخیص مشخصات سطح یک جسم هم نیازی نیست.
 
کد مطلب: 48062
نام شما
آدرس ايميل شما