۰
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۳

علم داده‌ها: موجی جذاب برای مشارکت بیشتر زنان

ایتنا- اکنون دیگر می‌توانیم به حجم انبوهی از داده ها دسترسی داشته و بدون تحلیل‌های آماری آنها را دست‌کاری و مدیریت کنیم.
علم داده‌ها: موجی جذاب برای مشارکت بیشتر زنان


امروزه با اینکه فناوری اطلاعات اقشار زیادی از زنان و مردان را بخود جلب کرده،‌ اما به نظر می‌رسد نسبت اشتغال و نیز مدیریت زنان در گرایش‌های و رسته‌های مختلف در این تکنولوژی، همچنان محل بحث و کنکاش است.
در حال حاضر جهان امور مالی تا حدودی از علوم داده‌‌ها بهره برده است، اما در عمل، بسیاری از داده‌ها منحصر به علوم کامپیوتری هستند. مطابق آمار منتشره اکنون، تعداد خانم‌هایی که در رشته‌های علوم کامپیوتری تحصیل می‌کنند نسبت به سال ۱۹۸۰، بسیار کاهش یافته است. با این وجود، با حرکت از داده‌های بزرگ به سمت علوم داده‌ها، درهای موفقیت بیشتری به روی زنان باز خواهد شد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از تاپ‌تک نیوز، در حال حاضر، حدود ۴۰%خانم‌های جامعه، فارغ‌التحصیل رشته آمار هستند و این شاخص بسیار مناسبی در خصوص علاقه خانم‌ها به علوم داده‌هاست.
همانطور که در کنار بیشتر فناوری‌ها مشاهده می‌شود، کد کاربری را از خود کاربر و برای استفاده در شرایط کسب‌و کار استخراج می‌کنند. خانم‌ها دیگر در بازی علوم داده‌ها، نیازی به برنامه‌نویسی تخصصی ندارند.


اکنون مباحث فراوانی در خصوص حضور کم‌رنگ خانم‌ها در فناوری به ویژه در طول ده سال گذشته وجود داشته است، اما به نظر کارشناسان راه‌حل این تنها نیست که صرفاً خانم‌ها را در برنامه‌های دانشگاهی ثبت‌نام کنند و وارد مباحث آکادمیک شوند.
بهترین روش، به کارگیری علوم داده‌ها در صنایع مختلف است که علاقه فراوانی به آن در میان زنان به چشم می‌خورد.

همچنین به عقیده صاحبنظران، با اینکه دانش داده‌ها فرصت‌های شغلی بسیاری پیشِ روی خانم‌ها قرار می‌دهد، اما بهتر است در مورد فرصت‌هایی صحبت کنیم که نشان‌دهنده تأثیرگذاری خانم‌ها در کل اقتصاد و صنعت دنیاست.

در آینده‌ای نزدیک، زنان در محل کار به عنوان تصمیم گیرنده‌های نهایی داده‌های بزرگ رفتار خواهند کرد. آینده به گونه‌ای رقم خواهد خورد که یک خانم بتواند مهارت‌های خاص رهبری را کسب کرده و صرفنظر از موقعیت اجتماعی و نوع تحصیلات، بر عملکرد و قابلیت‌های شخصی و مالی او تأکید خواهد شد.
 
کد مطلب: 48021
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم