۰
يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۸

پیش‌بینی مجله سیسکو از افزایش بار ترافیک داده‌ها

ایتنا- شبکه داده‌های 4G تا پایان سال ۲۰۲۰، ۵۸% از کل ارتباطات تلفن همراه را پشتیبانی خواهد نمود.
پیش‌بینی مجله سیسکو از افزایش بار ترافیک داده‌ها


طبق اطلاعات مندرج در یازدهمین گزارش سالانه مجله سیسکو، انتظار می‌رود طی پنج سال آینده، استفاده از تلفن‌همراه از کاربرد حساب‌های بانکی، خطوط ثابت و سرویس‌‌های آب آشامیدنی هم پیشی بگیرد.
طبق این گزارش سالانه، رشد رو به افزایش در خصوص کاربران تلفن‌های همراه و ارتباطات اینترنت اشیاء(IOT) به همراه بهبودهای سرعت شبکه و مصرف ویدئوهای تلفن همراه، در معرض افزایش ترافیک داده ‌های تلفن همراه قرار گرفته و این افزایش مصرف، طی پنج سال آتی هفت برابر خواهد شد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل ازتاپ‌تچ‌نیوز، افزایش اپلیکیشن‌های تلفن‌های همراه و تطبیق ارتباط آنها از طریق کاربران نهایی منجر به رشد و گسترش فناوری نسل چهار(4G) شده که به زودی جای خود را به فناوری نسل پنجم(5G) خواهند داد. کارشناسان مجله سیسکو پیش‌بینی می‌کنند راه‌اندازی سرویس نسل پنجم در زیرساخت‌های مهم و اساسی از سال ۲۰۲۰ آغاز گردد.


این کمپانی امروز رسما اعلام کرد که دارندگان تلفن‌های همراه به سرعت، ابتکار، زمان تاخیر بسیار پایین و قابلیت‌های تامین پویا نیاز دارند و انتظار می‌رود شبکه‌های نسل پنجم، به این دلیل ارائه شوند که نه تنها افزایش تقاضای مشتریان را مخاطب قرار دهند، بلکه روندی از ارائه خدمات جدید در بازارهای مشاغل تجاری به دنبال داشته باشند.

سیسکو همچنین اعلام نمود که این فناوری جدید نسل پنجم تا سال ۲۰۲۱، حدود ۱.۵% از ترافیک داده‌های تلفن همراه را تحت پوشش خود قرار خواهد داد و تقریبا ۴.۷ مرتبه حجیم‌تر از میزان متوسط ارتباطات فورجی و ۳.۷ مرتبه بیتر از مقدار متوسط فناوری ت3G است.

شبکه داده‌های 4G تا پایان سال ۲۰۲۰، ۵۸% از کل ارتباطات تلفن همراه را پشتیبانی خواهد نمود.
این پشتیبانی شامل فبلت و گوشی‌های هوشمند است. به همین ترتیب، کاربران می‌توانند انتظار مشاهده سرعت ارتباطات شبکه و افزایش سه برابری آنها را حدود ۶.۸ مگا‌بایت داشته باشند.
 
کد مطلب: 47966
نام شما
آدرس ايميل شما