۰
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷

به‌روزرسانی دستیار صوتی گوگل‌ به منظور کنترل هوشمند دستگاه‌ها

ایتنا- بدین ترتیب می‌توان با فرامین صوتی، همه خواسته‌های موردنظر را از دستگاه خواست، و نرم‌افزار گوگل نیز با مهارت متوجه این درخواست‌ها شده و آنها را به مرحله عمل می‌گذارد.
به‌روزرسانی دستیار صوتی گوگل‌ به منظور کنترل هوشمند دستگاه‌ها


در ماه مه سال گذشته، گوگل از عرضه محصولی جدید به شکل یک هاب و تحت عنوان دستیار هوش مصنوعی پیکسل که نوعی برنامه صوتی است، خبر داد. به نظر کارشناسان، این اقدام در واقع برای رقابت با برنامه "اکو"ی آمازون صورت گرفته است.
ضمناً این محصول توسط دستیار صوتی گوگل که خود شبیه برنامه سیری اپل است، تقویت می‌گردد.
این برنامه به عنوان یک ویژگی استاندارد بر روی گوشی‌های همراه اجرا می‌شود و قرار است پاییز امسال، اولین به‌روزرسانی آن اعمال گردد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از انگجت، گوگل در هفته گذشته، از طرحی رونمایی کرد که جزئیات آن، نشان از کنترل صفحه اصلی (هوم) گوشی‌های هوشمند همراه داشت. هم‌ اکنون و در ادامه همین سیاست، گوگل تنظیماتی برای برخی از نسخه‌های پلتفرم موبایل‌ها ارائه داده و کاربران مجاز به استفاده از فرمان‌های صوتی با استفاده از شبکه‌ای از دستگاه‌های مرتبط خواهند بود.


سازگاری نرم‌افزارهای موجود با این قابلیت جدید هم نکته مهمی است. مطابق این گزارش، در اینکه کدامیک از نرم‌افزارهای فعلی به این ویژگی دسترسی دارند، کمی ابهام وجود دارد: بنا به اظهار دو منبع 9to5Google و AndroidPolice دست کم می‌توان مطمئن بود که اندروید 7.1.2، Google Play Services 10.2.98 و آخرین نسخه Assistant (6.12.19) با آن، سازگار و از این قابلیت بهره‌مند خواهند بود.

ادامه کار به راحتی صورت می‌گیرد؛ هنگامی‌که این برنامه‌ها را بارگیری و نصب نمودید، با استفاده از تنظیمات دستیار پیکسل می‌توانید یک هاب جدید در گوشی همراه خود برای محصولات بلکین وی‌مو (Belkin WeMo)، فیلیپس‌هو (Philips Hue)، هانی ول (Honeywell)، نست (Nest) و سامسونگ ایجاد کنید.

بدین ترتیب می‌توان با فرامین صوتی، همه خواسته‌های موردنظر را از دستگاه خواست و نرم‌افزار گوگل نیز با مهارت متوجه این درخواست‌ها شده و آنها را به مرحله عمل می‌گذارد.

از ویژگی‌های جدید این برنامه می‌توان به فرمان‌های صوتی اشاره کرد که در قسمت هوم گوگل قرار دارند. به وضوح می‌توان گفت که این قابلیت جدید، جایگزینی مفید برای افرادی است که تمایلی برای صرف یکصد‌ و‌ سی دلار برای هاب‌های خارجی ندارند.
اما در حال حاضر این دستیار تنها در محصولات اختصاصی گوگل (پیکسل و پیکسل ال ایکس) کار می‌کند. شاید هنگامی که از آن بر سایر نسخه‌های اندروید، استفاده شود، با مشکل روبرو شویم.
 
کد مطلب: 47964
نام شما
آدرس ايميل شما