۱
۰
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹

تا یک سال آینده پیام‌رسان های بومی جایگزین خارجی‌ها خواهند شد

ایتنا - در حال حاضر در اکثر کشورها بدون الزامات فرهنگی ما، نظام سلامت شبکه وجود دارد، بنابراین در کشور ما نیز نباید همه شهروندان از یک نوع شبکه و اینترنت استفاده کنند.
تا یک سال آینده پیام‌رسان های بومی جایگزین خارجی‌ها خواهند شد


رییس مرکز ملی فضای مجازی از جایگزینی پیام‌رسان های داخلی به جای خارجی ظرف یک سال آینده خبر داد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، سید ابوالحسن فیروزآبادی امروز در مراسم افتتاح فاز دوم شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات بر اساس اصول انقلاب در حال شکل‌گیری است، افزود: مقام معظم رهبری همواره بر راه‌اندازی شبکه ملی و داشتن شبکه‌ای با مدیریت پایدار و زیرساخت و امنیت ایرانی اکید داشتند و این موضوع نیز از مصوبات و اهداف مرکز ملی فضای مجازی بوده است.

وی شبکه ملی اطلاعات را موفق‌ترین دستاورد دولت یازدهم دانست و گفت: نظام‌هایی در شبکه ملی اطلاعات پیگیری می‌شود که بحث خودگردانی مدیریت، خودمختاری در طراحی فنی، حکمرانی در شبکه، توسعه در بلوغ شبکه، بومی سازی فناوری، داشتن رصد متمرکز، شبکه‌های مستقل اختصاصی و مدیریت و مهندسی ترافیک داخلی به نحوی که شبکه در هر شرایط خاص کشور به کار خود ادامه دهد از این جمله است.

رییس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه خدمات کاربردی باید حتما ملی باشند، افزود: در راستای شبکه ملی اطلاعات، خدماتی از جمله ایمیل و پیام‌رسان‌ها، موتورهای جست‌وجو باید ملی باشند. بنابراین امیدواریم ظرف یک سال آینده پیام‌رسان‌های داخلی جایگزین پیام‌رسان‌های خارجی شوند.

فیروزآبادی همچنین با اشاره به لزوم ارائه خدمات سلامت در شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: در حال حاضر در اکثر کشورها بدون الزامات فرهنگی ما، نظام سلامت شبکه وجود دارد، بنابراین در کشور ما نیز نباید همه شهروندان از یک نوع شبکه و اینترنت استفاده کنند و باید برای طبقات خاص و سنین خاص خدمات مناسبی داشته باشیم.
کد مطلب: 47907
نام شما
آدرس ايميل شما


United States
در این شبکه همه چیز چون صداوسیما ملی است. پیام رسان ملی است، موتور جستجو ملی است، ایمیل ملی است، محتوا ملی است... و بایت به بایت اطلاعاتی که رد و بدل میشود ملی و تحت نظارت نهادهای خدوم امنیتی قرار دارد. امنیت این شبکه آنقدر بالا است که کاربر احساس میکنه وارد دفتر فلان نهاد شده و میتونه با خیال راحت و بدون دغدغه به مطالعه متون ملی بپردازه. در این شبکه دیگر خبری از ان بلبشویی که در اینترنت میبینیم نیست. اینجا عنصر نامتجانس و ناموزون امنیت نداره چرا که دست از پا خطا کنه میگیریمش، پاشو از گلیمش درازتر کنه میگیریمش، گنده تر از دهانش حرف بزنه میگیریمش... اصولا هدف از ساخت این شبکه این است که بتوانیم بگیریمش. با راه اندازی این شبکه همه به جز کره شمالی به حال ما غبطه خواهند خورد و از پیشرفت ما شگفت زده شده و با خود خواهند گفت: "بابا اینا دیگه کی هستند!"
شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم