۱
۰
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴

خسته‌کننده‌ترین قابلیت ویندوز تغییر نمی‌کند!

ایتنا- بدترین قابلیت و ویژگی ویندوز ۱۰، به‌روزرسانی‌های خودکار آن است که حتی وقتی شما در حین انجام کاری هستید هم، این به‌روزرسانی به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود.
خسته‌کننده‌ترین قابلیت ویندوز تغییر نمی‌کند!


احتمالاً تا به حال اتفاق افتاده است که بخواهید برای تعداد زیادی از مخاطبین، مطلبی ارائه دهید یا اینکه سرگرم یک آزمون آنلاین شوید، یا بخواهید کاری را به سرعت انجام بدهید که زمان زیادی به پایان مهلت آن نمانده است. اما اگر ویندوز شما سرگرم به‌روزرسانی باشد باید بدانید که این سیستم عامل، ابداً کاری به این چیزها ندارد و هر طور شده به روزرسانی خود را انجام می‌دهد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از CNET، ویندوز، در این مواقع کنترل رایانۀ شما را در دست می‌گیرد و هر طور شده به‌روزرسانی‌ها را انجام می‌دهد‌ و سپس به‌صورت خودکار و اتوماتیک کامپیوترتان را ریست می‌کند و شما هم هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید! زمانی که به‌روزرسانی ویندوز شروع می‌شود، در واقع تنها کاری که کاربر می‌تواند انجام دهد این است که تسلیم باشد.

مشکل بزرگ‌تر این است که اگر شما کارهای خود را ذخیره نکرده باشید، تمام اطلاعات مربوط به کارهایتان به باد فنا می‌رود و حتی در این هنگام اطلاعاتی که در مرورگرتان دارید نیز پاک می‌شود.
شما نباید این انتظار را نداشته باشید که فرآیند به‌روزرسانی به‌سرعت انجام شود، چرا که بسته به‌سرعت درایو و حجم به‌روزرسانی، این کار ممکن است ۱۰ دقیقه تا یک ساعت به طول بینجامد. این بدترین خصوصیتی است که ویندوز ۱۰ دارد و آن‌طور که به نظر می‌رسد، غول نرم‌افزاری جهان، هیچ علاقه و تصمیمی برای برطرف کردن این مشکل ندارد.یک کارشناس در این زمینه تجربه جالبی را مطرح می‌کند: در سال ۲۰۱۰، در جلسه سخنرانی استیو جابز، مدیر عامل اپل، قرار بود تمام سخنانش را وارد وبلاگ زندۀ او کنیم اما ویندوز دستگاهم درست کار نکرد و تنها کاری که توانستم انجام دهم این بود که آن را مجدداً راه‌اندازی کنم. اما چون ویندوز، اخیراً چند به‌روزرسانی را دانلود کرده بود، کامپیوترم تصمیم گرفت که همان موقع تمام آنها را نصب کند. تقریباً پانزده تا بیست دقیقه معطل بودم تا سرانجام کامپیوترم آماده کار مجدد شد.

این اتفاقات در حالی بود که استیو جابز فقید در مورد آی‌پد تاچ (iPod Touch) جدید شرکت خود توضیح می‌داد و در نتیجه این کارشناس،‌فرصت مهمی را از دست داد.
هر چند بنا به گفته او: این مورد، یکی از سه موقعیت حساسی بود که به این مشکل برخوردم و درست زمانی که به کامپیوترم نیاز مبرم داشتم، با من همکاری نکرد!
 
کد مطلب: 47709
نام شما
آدرس ايميل شما


کاربر
Iran, Islamic Republic of
این مشکل را من در ویندوز 10 بطور قطعی حل کردم.برای تست درستی این روش یک نرم افزار نمایش نموداری زنده ترافیک اینترنت در ویندوز اجرا کردم و مشخص شد که وقتی تمام برنامه ها و بروزر ها بسته هستند هیچ ترافیک اضافه یا ناخواسته ای در نت ردوبدل نشد.
شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم