۲
۰
يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۳
وزارت ارتباطات:

سازمان های دولتی از گذاشتن اطلاعات در نقشه گوگل منع شدند

ایتنا - جهانگرد: سازمان‌ها و نهادهای مختلف نباید داده‌ها و اطلاعاتی را که جنبه محرمانه دارد، در گوگل منتشر کنند.


رییس سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد سازمان‌های دولتی حق ندارند اطلاعات محرمانه خود را در نقشه گوگل قرار دهند.


به گزارش ایتنا از ایرنا، نصرالله جهانگرد در نشست تخصصی دولت الکترونیک و محیط زیست در محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: سازمان‌ها و نهادهای مختلف نباید داده‌ها و اطلاعاتی را که جنبه محرمانه دارد، در گوگل منتشر کنند.
جهانگرد افزود: شبکه ملی اطلاعات باید بیشتر مورد استفاده سازمان‌ها قرار گیرد، زیرا امنیت آن تامین شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار آن شد تا سازمان‌هایی که خدمات خود را الکترونیکی کرده‌اند، نسبت به تهیه نسخه آن برای نصب در تلفن همراه نیز اقدام کنند تا مردم از طریق تلفن همراه نیز بتوانند به خدمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.
جهانگرد افزود: سازمان‌ها برای انجام این کار از توانایی جوانان ایرانی استفاده کرده و با تخصیص امتیازهایی آنها را تشویق کنند برنامه‌های نرم‌افزاری مورد نیاز سازمان‌ها را تدوین کنند تا بدین ترتیب علاوه بر برآورده شدن نیاز سازمان‌ها اشتغال نیز ایجاد شود.

به گزارش ایرنا، هدف از شبکه ملی اطلاعات بسط خدمات دولت الکترونیک و صنعت فناوری اطلاعات، ارتقای سواد اطلاعاتی و افزایش بهره‎وری در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
 
کد مطلب: 47296
نام شما
آدرس ايميل شما


Iran, Islamic Republic of
بسیاری از ادارات دولتی اطلاعات خودشان ومردم را براحتی از طریق ایمیل و واتساپ منتقل میکنند در دانشگاهها همینطور ،رییسان ادارات استاد دانشگاه همینطور تنها کشوری هستیم که کیلویی از این نرم افزارها و ایمیل ها استفاده میکنیم. جلوی اینها را بگیرید
Russian Federation
هیلاری کلینتون هم ایمیل میزنه!
اسنودن هم با اسکایپ کار میکنه!
مشکل شماست شما استفاده نکن