۰
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹
در فرانسه:

استفاده از پهباد برای تحویل بسته‌های پستی

ایتنا – اکنون مشتریان غیرخانگی نیز سرگرم مشارکت در این پروژه هستند؛ از جمله تعدادی از شرکت‌های فناوری که می‌توانند بسته‌های پستی را با استفاده از پهباد دریافت کنند.
استفاده از پهباد برای تحویل بسته‌های پستی


فاز آزمایشی تحویل مرسولات پستی از طریق هواپیمای بدون سرنشین در فرانسه آغاز شده است. در این مرحله، پهبادها تنها می‌توانند بارهای کوچک را برای مسافت‌های کوتاه حمل کنند؛ اما این امید وجود دارد که پروژه پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.


به گزارش ایتنا به نقل از recode، شرکت پست فرانسه پس اخذ تأییدیه از سوی مراجع قانونی هواپیمایی این کشور، به زودی برنامه تحویل مرسولات پستی از طریق پهباد را آغاز خواهد کرد.
گفتنی است در حال حاضر، این اقدام تنها به صورت آزمایشی راه‌اندازی خواهد شد و تنها هفته‌ای یکبار کار خواهد کرد.

با این وجود، این نخستین باری است که شرکت پست فدرال فرانسه، از پهبادها برای تحویل این مرسولات استفاده می‌کند.

گفته می‌شود شاخه‌ای از شرکت پست ملی فرانسه با نام DPDgroup، از سال ۲۰۱۴ سرگرم کار روی پروژه تحویل مرسولات با استفاده از پهباد بوده و با شرکت پهباد فرانسوی Atechsys نیز همکاری نزدیکی داشته است.

در ماه سپتامبر ۲۰۱۵، این پروژه نشان داد که توانایی حمل بسته‌های پستی تا حداکثر وزن یک و نیم کیلوگرم را در فاصله‌ای نزدیک به ۱۶ کیلومتر را داراست.

بنابر اظهارات شرکت DPDgroup، اکنون مشتریان غیرخانگی نیز سرگرم مشارکت در این پروژه هستند؛ از جمله تعدادی از شرکت‌های فناوری که می‌توانند بسته‌های پستی را با استفاده از پهباد دریافت کنند.

شرکت پست فرانسه امیدوار است سرانجام بتواند از پهبادها برای تحویل بسته‌های پستی در مناطق حاشیه‌ای یا کوهستانی نیز بهره بگیرد. در حال حاضر ارسال مرسولات در حالت عادی و زمینی به چنین مناطقی، بسیار زمان‌بر و گران‌قیمت است.


گفتنی است پهبادهای مورد استفاده در این آزمایش، قابلیت پرواز تا ۲۰ کیلومتر و حمل بار نزدیک به یک کیلوگرم با حداکثر سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت را دارا هستند و برای فرود در شرایط اضطراری مجهز به یک چتر نیز می‌باشند.
 
کد مطلب: 47105
نام شما
آدرس ايميل شما