۱
۰
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۷
ثبت رکورد اینترنت ماهواره‌ای فوق سریع؛

پرتاب بیش از ۴ هزار ماهواره به فضا برای ارائه خدمات جهانی اینترنت

ایتنا- شرکت اسپیس ایکس متعلق به الون ماسک سرمایه گذار بزرگ دنیای فناوری قصد دارد برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای فوق سریع بیش از ۴ هزار ماهواره به فضا پرتاب کند.
پرتاب بیش از ۴ هزار ماهواره به فضا برای ارائه خدمات جهانی اینترنت


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از یونیورسیتی هرالد، این شرکت مجوزهای لازم را برای این کار از کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا کسب کرده و امیدوار است از این طریق خدمات مخابراتی و اینترنت پرسرعت بهتری به جهانیان ارائه کند.


تعداد دقیق ماهواره‌هایی که قرار است به همین منظور به فضا پرتاب شوند ۴ هزار و ۴۲۵ ماهواره است. نکته جالب این است که در حال حاضر تعداد کل ماهواره های فعال که به دور مدار زمین می‌چرخند یک هزار و ۴۱۹ مورد است و حالا تنها یک شرکت تجاری می‌خواهد تقریبا چهار برابر این تعداد ماهواره را به فضا پرتاب کند.

در حال حاضر حدود ۲ هزار و ۶۰۰ ماهواره از کار افتاده در فضا در حال گردش هستند و حتی با احتساب این رقم نیز شرکت اسپیس ایکس در حال ثبت رکوردی منحصر به فرد در زمینه پرتاب ماهواره به فضا است.

این ماهواره‌های جدید حدود ۳۸۶ کیلوگرم وزن دارند و ابعاد آنها به اندازه یک خودروی مینی کوپر است. ارتفاع این ماهواره ها از سطح زمین در زمان چرخش به دور آن از یک هزار و ۱۵۰ تا یک هزار و ۲۷۵ کیلومتر در نوسان خواهد بود.

هر یک از این ماهواره‌ها می‌توانند منطقه ای به پهنای ۲ هزار و ۱۲۰ کیلومتر را پوشش دهند تا خدمات متنوع مخابراتی و اینترنتی در دسترس کاربران خانگی، تجاری و دولتی قرار گیرد.

در مرحله اول این طرح ۸۰۰ ماهواره به فضا پرتاب می‌شود و پس از بهینه سازی و تکمیل این طرح پهنای باند اختصاص یافته به هر کاربر از این طریق به یک گیگابیت در ثانیه هم می‌رسد.

اسپیس ایکس تنها شرکتی نیست که در تلاش برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت ماهواره ای است و شرکت‌های Intelsat (OneWeb)، SES (O3B), Telesat و Boeing هم در این زمینه در حال برنامه‌ریزی هستند.
کد مطلب: 46603
نام شما
آدرس ايميل شما


وقتی این اتفاق بیفته قیافه مبهوت و مایوس فیلتر کنندگان و سانسور کنندگان و مختل کنندگان و پارزیت اندازان دیدنی میشه.
شما درباره ادغام شرکت‌های اینترنتی چه نظری دارید؟
باعث بهبود کیفیت و کاهش قیمت می‌شود
تاثیری در وضعیت اینترنت ندارد
باعث افت کیفیت می‌شود