۰
شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹

بلوکه شدن لینکداین در روسیه به دلیل ذخیره‌سازی نکردن داده‌های کاربران محلی در خاک این کشور

ایتنا - دولت روسیه شبکه اجتماعی لینکداین را پس از حکم دادگاه این کشور مربوط به نقض ذخیر‌سازی اطلاعات فیلتر کرد.
بلوکه شدن لینکداین در روسیه به دلیل ذخیره‌سازی نکردن داده‌های کاربران محلی در خاک این کشور


پس از آنکه دادگاهی در روسیه حکم داد شبکه اجتماعی کاری لینکداین قوانین مربوط به ذخیره‌سازی اطلاعات را نقض کرده است، دولت روسیه این شبکه را فیلتر کرد.


به گزارش ایتنا از فارس، دادگاهی در شهر مسکو تقاضای فرجام خواهی لینکداین را رد و تایید کرده که بر اساس قوانین داخلی روسیه، داده‌های شخصی شهروندان این کشور باید بر روی سرورهایی در داخل خاک این کشور ذخیره شوند و بی‌توجهی لینکداین به قانون مذکور چاره‌ای جز فیلترکردن سایت یاد شده باقی نمی‌گذارد.

شکایت یاد شده توسط رگولاتوری رسانه‌های و مخابراتی روسیه مطرح شده و دادگاه گفته لینکداین حق دارد اعتراض خود را نسبت به حکم مذکور مجددا در دادگاه مطرح کند.

البته لینکداین هنوز در روسیه در دسترس است، اما رگولاتوری این کشور می‌گوید به محض انجام فرایندهای اداری و دریافت حکم کامل دادگاه این سایت به طور کامل بلوکه می‌شود. این سایت در روسیه میلیون‌ها عضو دارد و سخنگوی آن از اینکه با صدور حکم یاد شده این افراد فرصت دسترسی به فرصت‌های اقتصادی را از دست می‌دهند اظهار تاسف کرده است.

مدیران لینکداین می‌گویند با مقامات رگولاتوری روسیه جلساتی را برگزار خواهند کرد تا در مورد درخواست آنها برای ذخیره‌سازی داده‌های شهروندان روس در داخل خاک این کشور مذاکره کنند. احتمال دارد در این زمینه مذاکراتی با مایکروسافت نیز که قصد دارد با پرداخت ۲۶ میلیارد دلار لینکداین را خریداری کند، انجام شود.
کد مطلب: 46397
نام شما
آدرس ايميل شما