۰
شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷

آزمایش قابلیت خرید آنلاین در اینستاگرام

ایتنا - خدمات جدید اینستاگرام، یعنی قابلیت خرید آنلاین، تنها بر روی نسخه آی.او.اس این برنامه و برای کاربران آمریکایی در دسترس است.
آزمایش قابلیت خرید آنلاین در اینستاگرام


به گزارش ایتنا از فارس، این خدمات تنها بر روی نسخه آی.او.اس این برنامه و برای کاربران آمریکایی در دسترس است.


شرکت‌های فروشنده برای ارائه این خدمات باید از برچسب یا تگ بر روی عکس‌های محصولاتشان استفاده کنند. این برچسب‌ها در پشت دکمه "ضربه بزنید تا محصولات را مشاهده کنید" یا Tap to view products مخفی شده‌اند.

بعد از ضربه زدن و انتخاب محصول مورد نظر، کاربران صفحه‌ای را در محیط برنامه اینستاگرام مشاهده می‌کنند که شامل قیمت و ویژگی‌های محصول یادشده، عکس‌های اضافی و دکمه حالا خرید کند برای خرید محصول مذکور در وب است.

پیش از این فیس‌بوک خدمات یادشده را ارائه میکرد و حالا اینستاگرام که در تملک فیس‌بوک است هم به ارائه خدمات فروش آنلاین روی آورده است تا از این طریق هم توجه شرکت های تجاری را جلب کند و هم سود قابل توجهی را از این طریق از آن خود کند.

اینستاگرام از محل فروش هر کالا پولی دریافت نمی‌کند و در عوض از هر شرکت تجاری بابت نمایش محصولاتش به افرادی که آنها را دنبال نمی‌کنند، درآمدی کسب می‌کند. امری که از هم‌اکنون نگرانی‌ها در مورد نقض حریم شخصی کاربران را افزایش داده است.

اینستاگرام در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار آگهی دهنده دارد. این شرکت چهار سال قبل توسط فیس‌بوک با پرداخت یک میلیارد دلار خریداری شد.
کد مطلب: 46303
نام شما
آدرس ايميل شما