۰
چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۲

ممنوعیت استفاده از گلکسی نوت۷ در خطوط هوایی امریکا

ایتنا - اداره ایمنی علیه مواد خطرناک و قابل اشتعال درحال تدوین بخش‌نامه‌ای برای ممانعت از ورود گوشی نوت 7 با باتری معیوب به داخل هواپیما می‌باشد.
ممنوعیت استفاده از گلکسی نوت۷ در خطوط هوایی امریکا


اداره فدرال هوانوردی آمریکا اعلام کرد در حال کار روی این مسئله است تا استفاده از فبلت نوت ۷ در پروازهای خطوط هوایی این کشور محدود شود.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، اداره FAA در کنار PHMSA (اداره ایمنی علیه مواد خطرناک و قابل اشتعال) درحال تدوین بخشنامه‌ای رسمی برای ممانعت از ورود گوشی نوت ۷ با باتری معیوب به داخل هواپیما هستند تا مانع از انفجار احتمالی و حوادث احتمالی بعد از آن شوند.

در تدوین این بخش‌نامه آمده است با اعلام مرجوع شدن رسمی نوت ۷ به دلیل باتری معیوب از چرخه مصرف، خدمه و مسافران حق استفاده از این گوشی با باتری معیوب را داخل هواپیما و فرودگاه‌های خطوط امریکا ندارند و در بخش کنترل و چک مسافران این موضوع باید محور بررسی از مسافران قرار گیرد.

البته هنوز تصمیم نهایی و رسمی دراین‌باره اعلام‌نشده است و شاید دلیل تأخیر در اعلام، برنامه سامسونگ برای جمع‌آوری گوشی‌های معیوب باشد که آغازشده است و مسولان شاید منتظرند تا ببینند گوشی‌های تعویضی و جدید نیز دچار مشکل می‌شوند یا نه؟

گفتنی است کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی آمریکا هنوز دراین‌باره اظهارنظر رسمی نکرده و اگر این سازمان نیز تصمیم مشابه بگیرد، ممکن است فروش نوت ۷ به‌کلی در امریکا ممنوع شود.
کد مطلب: 45274
نام شما
آدرس ايميل شما