۰
سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۲

Pokémon Go یک تفریح یا یک هشدار

ایتنا - هرچند بازی Pokémon Go تازه وارد بازار شده ولی خود را به عنوان برترین بازی تابستان مطرح کرده است.
Pokémon Go  یک تفریح یا یک هشدار


هرچند بازی Pokémon Go تازه وارد بازار شده ولی خود را به عنوان برترین بازی تابستان مطرح کرده است. این بازی به همین سرعت به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های گوشی‌های هوشمند بدل شده است.

به گزارش ایتنا از روابط عمومی‌ ایمن رایانه پندار، عادات روزمره کاربران در سراسر جهان بخاطر بازی Pokémon Go در حال تغییر است. در این بازی شما باید موجوداتی را که در محیط اطراف خود می‌بینید شکار کنید ولی نکته اینجاست که محیط بازی همانند محیطی است که در آن کار و زندگی می‌کنید. این ویژگی است که بازی را جذاب کرده ولی به همین دلیل هم زنگ خطریست برای کسب و کارها. کاربران ممکن است حتی در محیط کار نیز مشغول شکار موجودات مجازی باشند که در دفتر کار خود می‌ بینند.

انجمن بین المللی فناوری اطلاعات مدیران دارایی (IAITAM) به کارفرمایان هشدار داده که از خطرات استفاده از بازی Pokémon Go مطلع باشند.

IAITAM توصیه می‌‌کند که مدیران امنیتی در شرکت‌ها نصب این بازی را بر روی سیستم‌های کاری و یا گوشی‌های هوشمندی که متعلق به شرکت می‌باشند، ممنوع نمایند. حتی از انجام این بازی توسط کارکنانی که گوشی شخصی خود را به شبکه شرکت متصل کرده‌‌اند ممانعت به عمل آورند.
مدیرعامل شرکت IAITAM، باربارا رمبیاسا اظهار داشت: "ما در حال حاضر از لحاظ امنیتی نگران انجام این بازی در شرکت‌هاهستیم و پیش بینی می‌کنیم وضعیت وخیم‌تر نیز بشود." وی افزود:" مجرمان سایبری از طریق گوشی‌های کاربران این بازی که به شبکه شرکت‌هامتصل هستند، امکان نفوذ به شبکه سازمان‌هاو شرکت‌هارا دارند و می‌توانند به اطلاعات حساس این شرکت‌هادسترسی پیدا کنند."

با وجود این نگرانی، خطر نشت اطلاعات نیز وجود دارد. چرا که سرور‌های این نرم‌افزار چندی پیش هک شد و اطلاعات زیادی از کاربران نیز به دست هکر‌ها افتاد. همچنین نسخ آلوده این نرم‌افزار نیز در بازار‌های رسمی‌ مانند Google Play برای دانلود وجود دارد. مشتاقان این بازی ممکن است از نسخ آلوده برای بازی استفاده کنند که این امکان جاسوسی اطلاعات را افزایش خواهد داد.

به این دلایل، شرکت‌هایی مانند ایرباس استفاده از Pokémon Go را در محیط کار ممنوع کرده‌اند. این بازی برخلاف تمام قواعد امنیتی عمل می‌کند. در این بازی نیاز دارید به استفاده از دوربین گوشی، این یعنی محیط کار با تمام جزئیات در تیرس دید یک هکر قرار می‌‌گیرد و از نقطه نظر امنیتی این یک تهدید بزرگ است.

خلاصه کلام اینکه مدیران شرکت باید متوجه شوند که این بازی تا چه حد امنیت آن‌هارا تهدید می‌کند و بر طبق آن تصمی‌م بگیرند که آیا اجازه استفاده از این بازی را به کارکنان خود بدهند ویا آن را محدود کنند؟
 
کد مطلب: 45093
نام شما
آدرس ايميل شما