۰
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۹

کارت گرافیک‌های قدرتمند ان‌ویدیا با لپ‌تاپ‌ سازگار شد

ایتنا- شرکت ان‌ویدیا سه کارت گرافیک قدرتمند GeForce GTX 1080M، 1070M و 1060Mرا برای استفاده در لپ‌تاپ‌ها عرضه کرده تا توانمندی آنها به حد رایانه‌های شخصی برسد.
کارت گرافیک‌های قدرتمند ان‌ویدیا با لپ‌تاپ‌ سازگار شد


GeForce GTX 1080M برترین کارت گرافیک در این رده است و دو کارت گرافیک دیگر در سطح پایین‌تری هستند. اما در همه آنها از فناوری ۱۶ نانومتری استفاده است. قیمت GeForce GTX 1080M که گران‌ترین کارت گرافیک عرضه شده در این مجموعه است ۶۰۰ دلار اعلام شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، با استفاده از این کارت‌های گرافیک که قبلا نمونه‌های مشابهشان برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه شده، می‌توان از قابلیت‌هایی همچون هدست‌های واقعیت مجازی بر روی لپ‌تاپ‌ها هم استفاده کرد.

کارت گرافیک‌های یاد شده دارای ۲۵۶۰ هسته پردازنده و بین ۸ تا ۱۰ گیگابایت حافظه GDDR5x هستند. در نسخه‌های رومیزی این کارت‌های گرافیک نیز قابلیت مشابهی وجود دارد. البته clock speed این دو سری از تراشه‌ها با یکدیگر متفاوت است. در مدل لپ‌تاپ این سرعت ۱۵۵۶ مگاهرتز و در مدل رومیزی این سرعت ۱۶۰۷ مگاهرتز است.

با استفاده از این کارت‌های گرافیک اجرای بازی‌های سنگین و پیچیده مانند Mirror's Edge Catalyst، Overwatch، Rise of the Tomb Raider و Doom بر روی لپ‌تاپ‌ها به سادگی ممکن می‌شود. اجرای بازی‌ها با دقت 4K و با نمایش ۸۹ فریم در ثانیه و صرفه‌جویی ۷۰ درصدی در مصرف انرژی در مقایسه با کارت گرافیک‌های قبلی از مزایای استفاده از این محصولات است.
کد مطلب: 44820
نام شما
آدرس ايميل شما