۰
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۵

لمس واقعیت مجازی به کمک سیستم‌های روباتیک

ایتنا- به‌تازگی یک دانشجوی دکتری پروژه جنجالی را برای خود در نظر گرفته است که موجب می‌شود تا بتوان به کمک سیستم‌های روباتیک، به‌صورت فیزیکی با سیستم‌های واقعیت مجازی ارتباط برقرار کرد.
لمس واقعیت مجازی به کمک سیستم‌های روباتیک


به‌تازگی یک دانشجوی دکتری پروژه جنجالی را برای خود در نظر گرفته است که موجب می‌شود تا بتوان به کمک سیستم‌های روباتیک، به‌صورت فیزیکی با سیستم‌های واقعیت مجازی ارتباط برقرار کرد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، واقعیت مجازی بدون شک یک فرایند رو به رشد و بسیار مهم در صنایع الکترونیکی جهان به‌حساب می‌آید.

با این‌ وجود دانشمندان در حال تلاش بوده‌اند تا بتوانند این سیستم‌ها را هر چه بیشتر با دنیای فیزیکی پیوند بزنند تا تجربه‌ای منحصربه‌فرد را برای کاربران به ارمغان بیاورند.


در این میان اسکات دیواین به‌عنوان یک دانشجوی دکتری کامپیوتر تصمیم گرفته است تا تز خود را به پیوند بیشتر بین واقعیت مجازی و دنیای فیزیکی اختصاص بدهد.

نتیجه کار او ساخت روبات ویژه‌ای بوده است که می‌تواند با عینک‌های واقعیت مجازی سازگار شده و به کاربران اجازه دهد تا تعامل فیزیکی دنیای مجازی را به کمک این سیستم روباتیک کاملا واقعی تجربه کنند.

این سیستم که ۲۵ هزار دلار برای ساخت آن هزینه شده است، در حال حاضر تنها با عینک واقعیت مجازی اچ تی سی وایو سازگاری دارد ولی پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک بتوان آن را با سایر محصولات مشهور بازار نیز سازگار ساخت.
 
کد مطلب: 44472
نام شما
آدرس ايميل شما