۰
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۹
گزارش فارس از iOS10

سیستم عامل همراه جدید اپل با امکانات متنوع از راه رسید

ایتنا - اپل شب گذشته با برگزاری مراسمی در شهر سان فرانسیسکو رسما از سیستم عامل همراه تازه‌اش موسوم به iOS 10 رونمایی کرد.
سیستم عامل همراه جدید اپل با امکانات متنوع از راه رسید


به گزارش ایتنا از فارس، این سیستم عامل دارای امکانات متنوعی است. البته اپل برنامه تازه کنترل از راه دور اپل‌تی‌وی را هم عرضه کرده که کنترل صوتی و لمسی سیری و کنترل بازی‌ها با حرکات بدن را ممکن می‌کند.


اپل iOS 10 را بزرگترین نسخه عرضه شده از این سیستم عامل توصیف کرده و به روزکردن صفحه قفل گوشی و نمایش notificationsهای متنوعتر، تعامل سریع‌تر با برنامه‌ها، استفاده گسترده از 3D Touch، تغییر در برنامه پیام‌رسان و ممکن شدن دسترسی توسعه‌دهندگان به برنامه سیری را از جمله مهم‌ترین اقدامات خود دانسته است.

از جمله امکانات پیام‌رسان اپل قابلیت شخصی‌سازی پیام‌ها، ارسال پیام با دست‌خط خود کاربر، نمایش انیمیشن‌های خاص در زمان ارسال پیام‌های خاص(مانند تبریک)، امکان نمایش ناگهانی پیام‌های مخفی با حرکات دست، تسهیل ارسال پاسخ سریع، امکان افزودن انواع برچسب و استیکر و عکس و ویدئو و ... است. همچنین در محیط پیام‌رسان به دیگر برنامه‌ها دسترسی خواهید داشت.

همچنین با ممکن شدن دسترسی دیگر برنامه‌نویسان به دستیار صوتی سیری در آینده شاهد افزوده شدن قابلیت ارسال فرامین صوتی از محیط Appهای گوناگون خواهیم بود. این دستیار صوتی باهوش‌تر شده و بر مبنای اطلاعات دریافتی از موقعیت کاربر و محیط اطراف، وضعیت تقویم، آدرس‌های اخیر مورد استفاده و غیره پیشنهادات جالبی ارائه می‌دهند.

یکی دیگر از برنامه‌های به‌روزشده این سیستم عامل نقشه اپل است که شناسایی دقیق محیط اطراف و امکانات موجود اعم از رستوران، سینما و پمپ بنزین، سفارش دادن خدمات موجود و راه‌های رسیدن به آن‌ها را مشخص می‌کند.

Raise to wake یک قابلیت جدید دیگر است که با خارج کردن نمایشگر از حالت قفل بعد از برداشتن آیفون مرور notificationها و موارد به‌روزشده را ممکن می‌کند. با استفاده از 3D Touch هم‌می‌توان به هر یک از موارد یادآوری شده پاسخ داد و پاسخ‌ها را به سرعت ارسال نمود.

یک برنامه جدید پیش‌بینی‌شده در iOS10 موسوم به خانه یا Home کنترل برخی ابزار و اقلام مانند چراغ‌ها و درب را با استفاده از فناوری‌های مبتنی بر اینترنت اشیا ممکن می‌کند.

همچنین ظاهر و برخی امکانات برنامه‌های قدیمی در این سیستم عامل تغییر کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به برنامه اخبار، پخش موسیقی، عکس اشاره کرد. در مورد برنامه عکس افزوده شدن جستجوی هوشمند و ساخت سریع انواع آلبوم پیش‌بینی شده است.

پرداخت همراه با استفاده از اپل‌پی، تایپ همزمان به دو زبان، امکان شناسایی بهتر تماس‌های مزاحم بر مبنای زمان و شماره، از جمله ویژگی‌های iOS10 است که در پاییز عرضه می‌شود و با iPhone 5 به بالا، iPad mini 2 به بالا، مدل های مختلف iPad Pro و نسل ششم iPod touch سازگاری دارد.
کد مطلب: 43593
نام شما
آدرس ايميل شما