۰
سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲

اپل از ضایعات فناوری طلا استخراج می‌کند

ایتنا- شرکت اپل با بازیافت طلا از ضایعات فناوری موفق شده است تا رقم 40 میلیون دلار سرمایه به دست بیاورد و در این راه الگویی برای سایر شرکت‌ها محسوب گردد.
اپل از ضایعات فناوری طلا استخراج می‌کند


شرکت اپل با بازیافت طلا از ضایعات فناوری موفق شده است تا رقم ۴۰ میلیون دلار سرمایه به دست بیاورد و در این راه الگویی برای سایر شرکت‌ها محسوب گردد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، شرکت اپل به‌تازگی راهکار بسیار ویژه‌ای برای کاهش هزینه‌های خود در پیش گرفته است که به‌موجب آن هزینه‌هایی چند ده میلیون دلاری در عملکرد این شرکت صرفه‌جویی خواهند شد.

ماجرا ازاین‌قرار است که در هر یک از تلفن‌های همراه هوشمند یا ابزارهای مشابه شاهد وجود مقادیر اندکی از طلا هستیم و این ماده گران‌بها معمولا در هنگام خارج از رده شدن تلفن همراه به دور انداخته می‌شود.


 
حال شرکت اپل اقدام به بازیابی این ذخایر فراموش شده طلا کرده است و موفق شده است تا ۲۲۰۴ پوند طلا (۱۰۰۰ کیلوگرم) را از این راه به دست بیاورد.

این میزان از طلا معادل ۴۰ میلیون دلار ارزش دارد و به‌ این‌ ترتیب این شرکت با بازیافت زباله‌های دیجیتالی نه‌تنها به محیط‌ زیست خدمت بزرگی کرده است بلکه درآمد مناسبی را نیز به دست آورده است.

شایان‌ذکر است که رقم یاد شده از میان ۶۱ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۸۰۰ پوند (۲۷ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۴۲۸ کیلوگرم) ضایعات به‌دست‌آمده است که مسلما این میزان از زباله می‌توانست برای محیط‌ زیست خطرات زیادی را در بر داشته باشد.
 
کد مطلب: 42387
نام شما
آدرس ايميل شما