۰
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۳

مبارزه با محدودیت سایبری به سبک ادبلاکر

ایتنا- شرکت سازنده سیستم ادبلاکر اقدام به جایگزین کردن تبلیغات مسدود شده با پیام‌های ضد سانسور سایبری کرده‌اند که این امر با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است.
مبارزه با محدودیت سایبری به سبک ادبلاکر


شرکت سازنده سیستم ادبلاکرهمزمان با روز جهانی مبارزه با سانسور سایبری اقدام به جایگزین کردن تبلیغات مسدود شده با پیام‌های ضدسانسور سایبری کرده‌اند که این امر با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، روز دوازدهم ماه مارس به‌عنوان روز جهانی مبارزه با سانسور سایبری مطرح است و در این روز شاهد فعالیت‌های بین‌المللی برای اینترنتی آزاد در سطح جهانی هستیم.

در سال گذشته کشورهای مانند روسیه پا را از حد معمول فراتر نهاده و حتی دسترسی به ویکی‌پدیا را نیز برای کاربران این کشور محدود ساخته‌اند و به همین دلیل نیز روز یاد شده در سال جاری به فعالیتی ویژه و جنجالی اختصاص یافته بود.

 

سازمان حقوق بشر برای ایجاد یک برنامه ویژه برای این روز به سراغ شرکت سازنده سیستم مسدود کردن تبلیغات یا همان ادبلاک رفته بود و به کمک همکاری این دو مرکز، برای نخستین بار شعارهایی ضد سانسور سایبری در شبکه وب برای همگان به چشم خوردند.

در این فرایند، تبلیغات ناخواسته‌ای که توسط ادبلاک مسدود شده بودند، با پیام‌هایی حاوی محتوای ضد سانسور سایبری جایگزین شدند که این امر به‌خوبی توسط کاربران جهانی مورد استقبال واقع شد.

مدیر ارشد اجرایی این شرکت معتقد است که این پیام‌ها موجب شدند تا کاربران چند دقیقه را به فکر کردن درباره این موضوع اختصاص بدهند و همین امر نیز می‌تواند به بهبود شرایط منتهی شود. شایان‌ذکر است که یکی از دلایل توجه زیاد به این موضوع، پرونده اپل و اف‌بی‌آی بوده است که تقریبا همگان را نسبت به موضوع حریم شخصی حساس کرده است.
 
کد مطلب: 41928
نام شما
آدرس ايميل شما