۰
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۶

ابهام در سیستم خنک‌کننده پرچم‌دار جدید سامسونگ

ایتنا- شرکت سامسونگ در اقدامی سریع به نشان دادن تک‌تک قطعات داخلی تلفن همراه جدید خود یعنی گلکسی اس 7 دست زده است ولی در بخش توضیحات قسمت خنک‌کننده‌این دستگاه، شرح ارائه شده با مورد ارائه شده توسط مراکز بررسی مستقل، متفاوت بوده است.
ابهام در سیستم خنک‌کننده پرچم‌دار جدید سامسونگ


شرکت سامسونگ در اقدامی سریع به نشان دادن تک‌تک قطعات داخلی تلفن همراه جدید خود یعنی گلکسی اس ۷ دست زده است ولی در بخش توضیحات قسمت خنک‌کننده‌این دستگاه، شرح ارائه شده با مورد ارائه شده توسط مراکز بررسی مستقل، متفاوت بوده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، باز کردن قطعات تلفن‌های همراه به‌عنوان یکی از راه‌های بسیار محبوب برای شناسایی قابلیت‌های این دستگاه‌ها در سطح سخت‌افزاری محسوب می‌شود.

یکی از مهم‌ترین شرکت‌هایی که این اقدام را به‌صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد، iFix نام دارد که تقریبا تمامی مدل‌های بزرگ تلفن همراه در چند سال اخیر در دست متخصصان این وب‌سایت، قطعه‌قطعه شده‌اند.

حال شرکت سامسونگ در این زمینه پیش‌دستی کرده است و تلفن همراه گلکسی اس ۷ خود را به‌سرعت تشریح کرده و اطلاعات هر قطعه را در اختیار کاربران قرار داده است.

 

البته وب‌سایت یادشده نیز این کار را انجام داده است که توضیحات هر دو گروه تقریبا با یکدیگر یکی هستند ولی تفاوت اصلی بین این دو بررسی، به سیستم خنک‌کننده‌این تلفن همراه بازمی‌گردد.

بر اساس ادعای سامسونگ، این تلفن همراه به سیستم خنک‌کننده‌ای با استفاده از آب و بخار مجهز است ولی iFix اعلام کرده است که این سیستم بر پایه انتقال حرارتی مسی عمل می‌کند.

حال برای یافتن حقیقت این امر باید منتظر گروه سومی ماند تا این موضوع را به‌صورت تخصصی بررسی کنند زیرا در شرایط فعلی به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان گفت که کدام دسته از میان این دو، اطلاعات یادشده را به‌صورت دقیق اعلام کرده‌اند زیرا تلفن همراه یادشده، هنوز به بازار عرضه نشده است.
 
کد مطلب: 41874
نام شما
آدرس ايميل شما