۰
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۹

مافیای اینترنت در لبنان

ایتنا- رئیس کمیسیون رسانه لبنان: شبکه‌های اینترنتی غیرقانونی فرصتی مناسب برای نفوذ دشمن صهیونیستی و دیگر طرف‌هائی است که قصد جاسوسی در لبنان را دارند.
مافیای اینترنت در لبنان


کمیسیون رسانه و ارتباطات مجلس نمایندگان لبنان در نشستی پرونده مافیای اینترنت در لبنان و رسوایی سه‌گانه قانونی، امنیتی و مالی در این خصوص را که قربانی آن خزانه دولت و سلامت ملت لبنان است، بررسی کرد.


به گزارش ایتنا از ایرنا، در این نشست که به ریاست «حسن فضل الله» رئیس این کمیته و با حضور« پطرس حرب» وزیر ارتباطات لبنان برگزار شد، از فعالیت مافیای اینترنت از طریق ایستگاه‌های ارسال و پخش خارج از کنترل و نظارت دولت لبنان که پرونده شبکه « الباروک» را در اذهان لبنانی‌ها زنده کرده است، پرده برداشته شد.
صاحبان این ایستگاه‌های غیرقانونی، ظرفیت‌ها و باندهای اطلاعات از شبکه‌های بین‌المللی و خارج از شبکه اینترنت لبنان ( قبرس و یا ترکیه)را خریداری و با قیمت‌های ناچیز به مشترکان لبنانی به فروش می‌رسانند.

در این نشست نسبت به نادیده گرفته شدن احتمال نفوذ اسرائیل به شبکه ارتباطات لبنان به واسطه این ایستگاه‌ها و از طریق ارائه پیشنهادهای تجاری به کسانی که در این راهزنی دست دارند، هشدار داده شد.

گفته شده است که دکل‌های مرتفع و تجهیزات فنی غیرقانونی به طور مخفیانه در برخی بلندی‌ها و ارتفاعات لبنان ازجمله ارتفاعات مشرف بر شهرک‌های تنورین و الضنیه ، صنین و الزعرور نصب شده است.

در این نشست نسبت به تهدید امنیت ارتباطات و مکاتبات لبنانی‌ها و دستبرد به اطلاعات شخصی آنها به ویژه توسط صهیونیست‌ها هشدار داده و تاکید شد که مافیای اینترنتی خارج از چارچوب‌های شرعی و قانونی میلیون‌ها دلار در ماه به خزانه دولت لبنان خسارت وارد و شرکت‌های دارای مجوز فعالیت را به علت فقدان توازن و توانائی در رقابت با آنها متضرر می‌کند.

شرکت‌کنندگان در نشست کمیسیون رسانه مجلس لبنان خواستار روشن شدن، چگونگی نصب تجهیزات فنی غیرقانونی در وسعتی زیاد و به طور آشکار در ارتفاعات شهرک‌های لبنان بدون این که احدی به ویژه نیروهای امنیتی متعرض آن شوند و همچنین زمان شروع استفاده از این دکل‌ها و تجهیزات و مکان‌های احتمالی نصب دیگر آنها شدند.

در این نشست با طرح این سئوال که « چه کسانی پشست سر این عملیات راهزنی هستند و چه طرف‌هایی آنها را پوشش می‌دهند و حمایت می‌کنند؟» خاطرنشان شد: چرا دستگاه‌های امنیتی ویژه برای حذف دکل‌ها و تجهیزات غیرقانونی کشف شده تاکنون عمل نکرده‌اند.

پطرس حرب وزیر ارتباطات لبنان در این خصوص گفت که تحقیقات برای روشن شدن همه جزئیات مرتبط با این شرکت‌های متخلف و صاحبان آن ادامه می‌یابد و گفت که دستگاه‌های امنیتی ذیربط را مطلع ساخته و به دستگاه قضائی شکایت کرده است.

حسن فضل‌الله رئیس کمیسیون رسانه در پارلمان لبنان هم تاکید کرد که این پرونده علامت‌های سئوال و تعجب زیادی را ایجاد کرده و تردیدهای زیادی را به وجود آورده است.
وی خاطرنشان کرد که شبکه‌های اینترنتی غیرقانونی فرصتی مناسب برای نفوذ دشمن صهیونیستی و دیگر طرف‌هائی است که قصد جاسوسی در لبنان را دارند.

فضل الله تصریح کرد: در خصوص تخلفات احتمالی امنیتی پیشگوئی نمی‌کنیم و منتظر نتایج تحقیقات می‌مانیم اما بر اتخاذ فوری تدابیر سخت و محکم از سوی دستگاه‌های ذیربط برای حذف این شبکه‌های غیرقانونی و برخورد با جرم‌های مشهود و اقدامات خلاف قانون تاکید می‌کنیم.
 
کد مطلب: 41816
نام شما
آدرس ايميل شما