۰
يکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۸

برنامه‌نویسی با استفاده از ایموجی

ایتنا- به‌تازگی ایده‌ای جدید برای برنامه‌نویسی ارائه شده است که به‌وسیله آن می‌توان از نشانه‌های ایموجی برای نوشتن کدهای کامپیوتری استفاده کرد.
برنامه‌نویسی با استفاده از ایموجی


به‌تازگی ایده‌ای جدید برای برنامه‌نویسی ارائه شده است که به‌وسیله آن می‌توان از نشانه‌های ایموجی برای نوشتن کدهای کامپیوتری استفاده کرد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، شاید در طول تاریخ کامپیوتر، برنامه‌نویسی کامپیوتری به‌ هیچ‌ عنوان در سطحی که امروز شاهد آن هستیم، خنده‌دار و احمقانه به نظر نمی‌رسیده است.

در نخستین گام ممکن است که این ادعا برای شما کمی عجیب باشد ولی وقتی بدانید که امکان برنامه‌نویسی به‌واسطه ایموجی ممکن شده است، این موضوع برای شما نیز منطقی به نظر خواهد رسید.

 

به‌ این‌ ترتیب حتی اگر کسی توانایی خواندن و نوشتن را نداشته باشد نیز خواهد توانست تا به برنامه‌نویسی کامپیوتری دست بزند. این پروژه که با نام ایموجی کد شناخته می‌شود، یک زبان برنامه‌نویسی شیء‌گرا محسوب می‌شود.

به کمک ایموجی کد می‌توان اقدام به ایجاد اپلیکیشن‌هایی چند پلتفرمه کرد. از جمله دیگر موارد مهم نیز این است که این پروژه از نوع متن‌باز محسوب شده و استفاده از آن رایگان خواهد بود.

البته یکی از مشکلات این سیستم این است که به‌واسطه استفاده از ایموجی‌ها به‌جای کدهای عادی، امکان یافتن خطاهای موجود در برنامه‌نویسی وجود نخواهد داشت و به همین دلیل نیز در صورت وقوع یک خطا در برنامه، کل سیستم برنامه‌نویسی از کار خواهد افتاد.
 
کد مطلب: 41712
نام شما
آدرس ايميل شما