۰
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۶

گوگل محل عکس‌های شما را حدس می‌زند

ایتنا - این فناوری، مبتنی بر تشخیص انسان نیست، و بنابراین به میزانی که داده‌های بیشتری به آن افزوده شود، دقت آن افزایش خواهد یافت.
گوگل محل عکس‌های شما را حدس می‌زند


گوگل به کمک فناوری شبکه‌های عصبی، به شما می‌گوید که عکس‌های خود را در چه مکانی گرفته‌اید.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از انگجت، گاهی پی بردن به این که یک عکس دقیقا در کجا گرفته شده، کاملا ساده است، اما این مسئله همیشه ممکن نیست. ولی اکنون گوگل ادعا می‌کند که این مشکل به وسیله هوش مصنوعی قابل حل است.

این روش با شبکه‌های عصبی که متکی به فناوری شناخت تصاویرند، می‌تواند محل عکس را مشخص نماید. این فناوری، نشانه‌های فراوان ثبت شده مانند سبک ساختمان‌های موجود در عکس، زبان‌ها، پوشش گیاهی و... را در داخل تصویر جست‌وجو می‌کند و سپس آنها را با یک بانک اطلاعاتی بزرگ مقایسه می‌نماید.


این بانک اطلاعاتی ۱۲۶ میلیون عکس علامتگذاری شده را شامل می‌شود، و می‌تواند حدس بزند که مثلا شما عکس خود را منطقه‌ای سرسبز چون برزیل گرفته‌اید. این بانک همچنین توانایی آن را دارد که عکس‌های داخلی(که در فضای داخل خانه و... تهیه شده‌اند) را با استفاده از نماهای بیرونی، تشخیص دهد، همچنین توجه به دیگر عکس‌های آلبوم نیز باعث افزایش دقت در تشخصی موقعیت عکس می‌گردد.

این فناوری، مبتنی بر تشخیص انسان نیست، و بنابراین به میزانی که داده‌های بیشتری به آن افزوده شود، دقت آن افزایش خواهد یافت. همچنین هر چه اطلاعات داخل عکس بیشتر باشد، کمک به یافتن محل موردنظر بیشتر خواهد بود. با این حال، این روش اکنون به مراتب بهتر از انسان عمل می‌کند.
 
کد مطلب: 41598
نام شما
آدرس ايميل شما

شما درباره طرح رجیستر کردن گوشی‌ها چه نظری دارید؟
خوش‌بینم، به بهبود قیمت یا خدمات کمک می‌کند
هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت
بنظرم طرح مبهمی است
بازار را آشفته‌تر می‌کند