۱
۰
يکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۹
معاون وزیر ارتباطات در پاسخ به مهر :

اینترنت سال ۹۵ ارزان می شود

ایتنا- کم شدن قیمت اینترنت برای کاربران ایرانی که از اینترنت نه چندان پرسرعت و البته بی‌کیفیت استفاده می‌کنند می‌تواند خبر خوبی باشد!
اینترنت سال ۹۵ ارزان می شود


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه کاهش قیمت اینترنت در سال ۹۵ خبر داد و گفت: طرح کاهش قیمت پهنای باند اینترنت را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات می‌بریم.


به گزارش ایتنا از مهر، محمود خسروی درخصوص برنامه‌های وزارت ارتباطات برای کاهش قیمت پهنای باند اینترنت و دسترسی کاربران اظهارداشت: مانند هر سال درصدد کاهش قیمت پهنای باند برای سال ۹۵ هستیم و در این زمینه ارزیابی از وضعیت موجود آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، با بیان اینکه در حال ارزیابی وضعیت فعلی قیمت پهنای باند با توجه به تغییرات قیمت جهانی خرید، هستیم اضافه کرد: با هماهنگی وزیر ارتباطات، تا پایان سال جاری، پیشنهاد مدنظر برای کاهش این قیمت را ارائه خواهیم داد.

معاون وزیر ارتباطات گفت: هنوز جمع‌بندی نهایی در مورد میزان کاهش قیمت پهنای باند اینترنت صورت نگرفته اما به طور قطع رقم قابل توجهی است که در صورت تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات، برای کاربران نهایی اینترنت نیز ملموس خواهد بود.

خسروی که در حاشیه مراسم جایزه ملی کیفیت ICT در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت در مورد عدم حضور بسیاری از اپراتورهای ارتباطی و ارائه دهندگان خدمات در این جایزه، گفت: این جایزه الزامی نبوده و اپراتورهایی که علاقه‌مند به ارزیابی وضعیت و کیفیت خود بودند درخواست حضور در این طرح را داشتند. این جایزه با آنچه که رگولاتوری هر ۳ ماه یکبار به عنوان ارزیابی اپراتورها اعلام می‌کند متفاوت است و ارزیابی رگولاتوری برای اپراتورها الزامی و اجباری است.

وی در مورد ارائه قرارداد سطح کیفی خدمات (SLA) به اپراتورهای ارتباطی نیز گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت، به تمامی تعهدات خود مبنی بر ارائه این خدمات و سطح بندی آن در صورت قرارداد، پایبند است و حتی ظرفیت خالی برای شبکه دیده شده است که در صورت بروز مشکل، اختلالی در برقراری ارتباط پیش نیاید.
کد مطلب: 41573
نام شما
آدرس ايميل شما


United States
یعنی مثلا هر مگابیت بر ثانیه اینترنت (نه اینترانت !) برای کاربر نهایی اونم به صورت نامحدود و با کیفیت قابل قبول چند هزار تومان می شود مثلا ۱۰ هزارتومان که اون وقت با گرفتن سرعت بالا بتوان با خیال راحت از اینترنت استفاده کنیم مثلا ۸۰ هزار تومان میشه ۸ مگابیت بر ثانیه اونن برای کاربر نهایی
به نظرم نهایتا یک ۲۰ درصد قیمت پهنای باند رو کاهش میدن و هیچی هم نصیب کاربر نهایی نمیشه فوقش اینترنت غیرقانونی حجمی رو یگ گیگ اضافه میدن و بعد میگن ارزانی شگفت انکیز