۰
پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۵

شرکت های ارتباطات ثابت پنج میلیون شماره گرفتند

آغاز رقابت FCPها با مخابرات
ایتنا- معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از واگذاری پنج میلیون شماره به شرکت‌های دارنده پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت(FCP) خبر داد.
شرکت های ارتباطات ثابت پنج میلیون شماره گرفتندبه گزارش ایتنا از تسنیم، صادق عباسی شاهکوه با اشاره به این موضوع گفت: از میان ۱۰ شرکت دارای پروانه FCP، هفت شرکت درخواست تخصیص شماره داشتند که ۴ میلیون و ۹۳۱ هزار شماره به صورت تخصیص، واگذار شده است.


وی افزود: از این تعداد، سه میلیون و ۱۰۰ هزار شماره دارای قابلیت ارائه خدمات در کل کشور و یک میلیون و ۸۳۱ هزار شماره قابلیت ارائه خدمات به صورت استانی را دارا هستند.

معاون رگولاتوری با اشاره به اینکه تخصیص شماره پیش زمینه ارائه خدمات تلفنی از سوی دارندگان پروانه FCP است، افزود: از چهار میلیون و ۹۳۱ هزار شماره تخصیص داده شده، با توجه به پایان انجام مراحل مالی، دو میلیون و ۷۳۰ هزار شماره در شبکه مخابراتی کشور تعریف شده است.

او تصریح کرد: سه میلیون و ۲۱۰ هزار شماره نیز به صورت رزرو واگذار شده‌اند که در صورت تخصیص، قابلیت ارائه خدمات در سراسر کشور را دارا هستند.

عباسی شاهکوه تصریح کرد: با تخصیص کامل حدود پنج میلیون شماره به شرکت‌های دارنده پروانه FCP، گام اول برای تسریع در توسعه خدمات تلفن ثابت با هدف بروز شدن واگذاری تلفن ثابت در کشور برداشته شد.

منبع: فارنت
کد مطلب: 41479
نام شما
آدرس ايميل شما