۰
چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۸

موضع‌گیری بیل گیتس علیه اپل

ایتنا- بیل گیتس به‌تازگی درباره پرونده جنجالی اپل و اف‌بی‌آی به اظهارنظر پرداخته است و معتقد است که اپل باید به خواسته اف‌بی‌آی تن بدهد و در این زمینه به یاری دولت آمریکا بشتابد.
موضع‌گیری بیل گیتس علیه اپلبیل گیتس به‌تازگی درباره پرونده جنجالی اپل و اف‌بی‌آی به اظهارنظر پرداخته است و معتقد است که اپل باید به خواسته اف‌بی‌آی تن بدهد و در این زمینه به یاری دولت آمریکا بشتابد.


به گزارش ایتنا به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، پس از موضع‌گیری افراد بزرگ صنایع فناوری در زمینه پرونده اپل و اف‌بی‌آی که شامل حمایت افرادی مانند مارک زاکربرگ از اپل و رویکرد مقاومتی این شرکت بوده است، بیل گیتس نیز دراین‌باره به اظهار نظر پرداخته است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، بیل گیتس به حمایت از اف‌بی‌آی پرداخته و معتقد است که اپل باید با این سازمان همکاری لازم را داشته باشد.

 

بر اساس گفته بیل گیتس، درخواست اف‌بی‌آی منطقی است زیرا این شرکت یک مورد خاص را مدنظر قرار داده است و تمامی دستگاه‌های موجود در بازار را هدف قرار نخواهد داد.

بیل گیتس در این‌ باره می‌گوید: «ماجرای اپل شبیه به این است که کسی بخواهد یک دیسک حاوی اطلاعات حساب بانکی را مشاهده کند و دسی دی رام مربوطه با یک روبان مسدود شده است، حال در نظر بگیرید که مسئولان بانک به شما بگویند که نباید بگذارید این روبان را بازکنیم زیرا اگر یک‌بار آن را برای شما بازکنیم، بارها آن را بازخواهیم کرد.»
 
کد مطلب: 41472
نام شما
آدرس ايميل شما