۰
شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۴

پردازنده هشت هسته‌ای جدید مدیاتک بر مصرف بهینه تمرکز دارد

ایتنا- شرکت مدیاتک پردازنده جدید همراه خود را معرفی کرده است که Helio P20 نام دارد و مزیت اصلی آن استفاده از انرژی در سطحی بهینه و مناسب‌تر از سایر محصولات موجود در بازار است.
پردازنده هشت هسته‌ای جدید مدیاتک بر مصرف بهینه تمرکز دارد


شرکت مدیاتک پردازنده جدید همراه خود را معرفی کرده است که Helio P20 نام دارد و مزیت اصلی آن استفاده از انرژی در سطحی بهینه و مناسب‌تر از سایر محصولات موجود در بازار است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، چند ماه پیش بود که شرکت مدیاتک سری پردازنده‌های Helio P را به بازار عرضه کرد و این پردازنده‌ها به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌های موجود در رده پردازنده‌های هشت هسته‌ای مطرح شدند.

حال به نظر می‌رسد که نسل جدیدی از این پردازنده به نام Helio P20 توسط این شرکت معرفی شده است که این محصول دارای قابلیت مصرف بهینه انرژی است.

 

این پردازنده دارای ۸ هسته Cortex-A53 است که ارتباط LTE بسیار سریع را برای تلفن‌های همراه فراهم می‌سازد و بر پایه معماری ۱۶ نانومتری ساخته شده است.

شایان ذکر است که نسل پیشین این پردازنده‌ها از معماری ۲۸ نانومتری بهره می‌برده است و تا سقف ۲ گیگاهرتز توان خروجی را فراهم می‌ساختند ولی نسل جدید یعنی Helio P20 می‌تواند این رقم را افزایش داده و به ۲.۳ گیگاهرتز برساند.

از نظر مصرف نیز این پردازنده به‌جای استفاده از ورودی برق ۱.۱ ولتی می‌تواند از ورودی ۰.۶ ولت استفاده کند که به‌صورت طبیعی میزان کمتری از باتری را به خود اختصاص خواهد داد.
 
کد مطلب: 41471
نام شما
آدرس ايميل شما