۱
۰
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۲

مکافی: اجازه بدهید من قفل آیفون را بشکنم

ایتنا - مكافي مي‌گويد رمزگشايي از گوشي قاتل سن‌برناردینو تنها سه هفته زمان نياز دارد.
مکافی: اجازه بدهید من قفل آیفون را بشکنم


جان‌ مکافی بنیان‌گذار شرکت نرم‌افزاری مکافی برای شکستن رمز گوشی آی‌فون قاتل سن‌برناردینو،‌ اعلام آمادگی کرده‌‌است و می‌گوید در عرض سه هفته اطلاعات درون گوشی را مجانی استخراج خواهد‌کرد.


به گزارش ایتنا از همشهری آنلاین و براساس گزارش BBC، مكافي در مطلبي كه در بيزينس اينسايدر منتشر شده‌است،‌به FBI اين پيشنهاد را داده است.
شركت اپل از دستور دادگاه براي همكاري با نيروهاي FBI براي رمزگشايي از گوشي آي‌فون سيد فاروق سرپيچي كرده‌ و جنجالي را ميان دو گروه از موافقان و مخالفان اين اقدام برانگيخته‌است.

مكافي در اين ميان اعلام كرد كه به همراه همكارانش مسئوليت رمزگشايي از اين گوشي را به صورت رايگان به عهده خواهد‌گرفت. اين پيشنهاد در شرايطي ارائه شده كه مكافي كمپين رياست جمهوري خود را به عنوان نماينده حزب آزاديخواه ادامه مي‌دهد. مكافي مي‌گويد رمزگشايي از اين گوشي تنها سه هفته زمان نياز دارد.

گراهام كلولي متخصص امنيت سايبري نسبت به ادعاي مكافي مشكوك است زيرا به اعتقاد او هك كردن آي‌فون كار ساده‌اي نيست. وي ايده مك‌كافي را براي استفاده از مهندسي اجتماعي براي يافتن رمز گوشي آي‌فون سيد‌فاروق زير سوال برده‌است زيرا به گفته وي اين تكنيك زماني كارآمد است كه مالك اصلي گوشي در قيد حيات باشد. به گفته كلولي مكافي مي‌خواهد يك جسد را مهندسي اجتماعي كند تا رمز گوشي خود را افشا سازد.
كلولي مي‌گويد هدف FBI از آغاز اين كارزار تنها گشودن رمز گوشي سيد‌ فاروق نيست، بلكه اين سازمان مي‌خواهد رويه‌اي را باب كند كه در آن قفلي وجود نداشته‌باشد كه FBI قادر به شكستن آن نباشد.

مكافي در يادداشت خود عنوان كرده‌است مشتاق است قفل اين گوشي را باز كند تا اپل مجبور به تعبيه كردن يك در مخفي در محصولاتش نشود تا مقامات اطلاعاتي هرزماني كه مي‌خواهند بتوانند وارد تجهيزات ارتباطاتي كاربران شوند. تيم كوك مدير عامل اپل پيش از اين در بيانيه‌اي اعلام كرد كه شركت اپل قصد همكاري با FBI را ندارد. به گفته وي ايجاد در مخفي در آي‌فون‌ها مي‌تواند تمامي اين محصولات را در برابر تبهكاران سايبري آسيب‌پذير و بي‌دفاع سازد.

مكافي اصرار دارد مي‌توان با شيوه‌هاي مختلفي اطلاعات را از اين گوشي بازيابي كرد،‌اگرچه جزئيات زيادي درباره چگونگي انجام اين كار ارائه نداده‌است. وي اعلام كرده در صورتي كه نتواند رمز اين گوشي را باز كند در برنامه تلويزيوني زنده‌اي كفش خود را خواهد‌ خورد (كنايه از اطمينان كامل در موفقيت انجام كار).

شركت‌هاي فناوري ديگر از جمله گوگل از اقدام اپل براي سرپيچي كردن از حكم دادگاه فدرال حمايت كرده‌اند. سوندار پيچاي شركت گوگل و جك دورسي شركت توئيتر از اقدام تيم‌كوك رسما حمايت كرده‌اند. فيس‌بوك نيز در بيانيه‌اي با محكوم كردن تروريسم و اعلام همدردي با خانواده‌هاي قربانيان، اعلام كرد سياست مخالفت با درخواست‌هاي مبتني بر تضعيف امنيت سايبري را ادامه خواهدداد.
 
کد مطلب: 41363
نام شما
آدرس ايميل شما


مرتضی
Iran, Islamic Republic of
ایرانی ها اگه تا حالا قفل اونو نشکسته باشن حاضرند 24 ساعته اطلاعات اون رو تحویل جامعه جهانی بدن