۳
۰
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷
معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد

8 مگابایت سهمیه پهنای‌باند اینترنت هر فرد در کشور

ایتنا- زیرساخت اینترنت پرسرعت در روستاها باید به ایجاد اشتغال و رونق چرخه اقتصادی روستاها کمک کند.
8 مگابایت سهمیه پهنای‌باند اینترنت هر فرد در کشور


معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد که بر اساس آنچه از فضای ICT کشور انتظار می‌رفت و طبق برنامه‌ریزی‌ و با مهیاسازی زیرساخت‌ها، پهنای‌باند تخصیص یافته به هر شخص در کشور ۸ مگابایت است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، علی اصغر عمیدیان، ظرفیت پهنای‌باند کشور را در حال حاضر ۴ ترابایت دانست که ظرفیت بسیار مطلوبی در کشور به حساب می‌آید و بخش خصوصی باید از این ظرفیت و سرمایه‌گذاری که دولت انجام داده به خوبی استفاده کند.

وی افزود: از ابتدای به روی کار آمدن دولت جدید یکی از تصمیمات آن بود که انحصار نسل سوم شکسته شود و مجوز نسل سوم به بالا برای اپراتورها صادر شود که این مساله به وقوع پیوست تا اپراتورها بتوانند با یکدیگر رقابت کنند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور ادامه داد: طی پروانه‌ها و مجوزهایی که برای اپراتورهای مختلف صادر شده است، شهرها و استان‌های کشور باید به اینترنت نسل چهارم مجهز شوند زیرا بستر برای این مساله بخوبی در تمام استان‌ها مهیا شده است و ظرفیت مطلوبی در این بخش وجود دارد.

عمیدیان تصریح کرد: زمینه‌های مختلفی مانند موبایل، شبکه داخلی، شبکه دسترسی و فیکس‌ها باید در کشور مهیا شوند و با یکدیگر یکپارچه گردند تا به خوبی بستر را برای اجرای طرح دولت الکترونیک فراهم کنند و با هماهنگی‌هایی که در زمینه‌های مختلف انجام شده است امیدواریم بتوانیم این طرح را به خوبی در کشور اجرایی و به کاهش هزینه‌های دولت کمک کنیم.

وی همچنین عنوان کرد: ۲۵ هزار روستا در کشور باید به خدمات اینترنت پرسرعت مجهز شوند که در دهه فجر امسال حدود ۱۷ هزار روستا به خدمات اینترنت پرسرعت مجهز شدند و همچنین امیدواریم در ۲۷ فروردین ماه سال آینده تمام ۲۵ هزار روستا کشور به خدمات اینترنت پرسرعت دست پیدا کنند و زیرساخت اینترنت پرسرعت به آن روستاها برده شود.

عمیدیان که روز گذشته در نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیک سخن می‌گفت ادامه داد: زیرساخت اینترنت پرسرعت در روستاها به تنهایی هیچ فایده‌ای ندارد بلکه باید خدماتی در این بسته‌های اینترنت پرسرعت در روستاها ارائه شود تا به ایجاد اشتغال و رونق چرخه اقتصادی روستاها کمک کند.
کد مطلب: 41055
نام شما
آدرس ايميل شما


United States
اگر هشت مگابیت بر ثانیه فرض کنیم با فرض ۶۰ درصد خانوارها (بیست میلیون خانوار) که میشه ۱۲ میلیون
حالا اگه حساب کنیم میشه ۹۶ ترابیت بر ثانیه در حالی که الان کل پهنای باند داخلی و خارجی روی هم حداکثر ۵ ترابیت بر ثانیه هست
یعنی دروغ گفتن اینقدر راحت شده
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
عزیزم منظور اینا از مردم ایران یه چند درصد از این آغا ها و آغا زاده ها هستن والا ما ها که آدم حساب نمیشیم ...
تازه اونم نوشتم 8MB نه 8Mb که میشه 64 مگابیت
Iran, Islamic Republic of
سلام
تازه تمام این ظرفیت بین کاربران تقسیم نشده بلکه فقط تامین شده که بعدا بخش خصوصی این پهنای باند رو بخره و استفاده کنه
با تشکر
شما درباره ادغام شرکت‌های اینترنتی چه نظری دارید؟
باعث بهبود کیفیت و کاهش قیمت می‌شود
تاثیری در وضعیت اینترنت ندارد
باعث افت کیفیت می‌شود