۳
۰
چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۳

بازداشت یک دلال بزرگ و بین المللی مخابراتی

ایتنا- «ف. د» دلال معروف تجهیزات مخابراتی کشور هفته گذشته به اتهام پرداخت رشوه بازداشت شد.
بازداشت یک دلال بزرگ و بین المللی مخابراتی


یک مقام آگاه در وزارت ارتباطات به فارس اعلام کرد: «ف. د» دلال معروف تجهیزات مخابراتی کشور هفته گذشته به اتهام پرداخت رشوه به برخی از مدیران با حکم بازپرس دادسرای کارکنان دولت بازداشت شد.


به گزارش ایتنا از فارس، یک مقام آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: «ف. د» دلال معروف تجهیزات مخابراتی کشور هفته گذشته به اتهام پرداخت رشوه به برخی از مدیران با حکم بازپرس دادسرای کارکنان دولت بازداشت شد.

به گفته این مقام آگاه ف. د به عنوان یک دلال بین‌المللی پر نفوذ طی سالیان متمادی توانسته بود، با تبانی و آلوده نمودن برخی از دست‌اندرکاران و ایجاد شبکه‌ای فاسد اقدام به تحمیل قراردادهای خاص با مبالغی به مراتب بالاتر از میزان رقم واقعی به بیت‌المال نماید.

این مقام گفت: مطرح است اعطای سفرهای خارجی، ویزا و اقامت کشورهای اروپایی، منزل مسکونی، خودرو و ... از جمله مواردی است که این دلال پرنفوذ برای تطمیع مدیران و طراحی فساد سیستمی برای تعریف پروژه‌های بزرگ خرید تجهیزات مخابراتی، ترک تشریفات مناقصات و برآوردهای فنی و قیمتی غیرواقعی استفاده نموده است.
کد مطلب: 40891
نام شما
آدرس ايميل شما


سيد علي اكبر
Iran, Islamic Republic of
اگر واقعاً اراده اي براي مبارزه با فساد در زيرساخت و امثال اين شركت دولتي وجود دارد بايد با مديران و مسئولان واحدهاي نظارتي در اينها برخورد جدي شود چون اين واحدها شايد بيشترين بودجه و امتيازات را در بين ساير واحدهاي ستادي در اختيار دارند، و يكي از وظايفشان پيشگيري و كشف اينگونه جرائم است ولي متاسفانه در جواب كارشناسان دلسوز كه مطالب اين چنيني را به آنها مي گفتند با خود آنها برخورد مي شده است كه نمونه فراوان است، پس بايد مسئولين بازرسي و حراست و حقوقي اين شركت در ارتباط با اين جرائم مورد بازخواست و برخورد قانوني قرار گيرند، در اين صورت است كه جايگزين بعدي پا را به خطا و اشتباه برنخواهد داشت چه برسد به خطا و جرم عمدي.
مسعود
Iran, Islamic Republic of
سال ۹۴ . مناقصه ای در استان فارس بود . شخصی به نام ع. ج . با پرداخت رشوه توانست برنده شود . پرداخت رشوه مثل روز روشن بود . شکابتی تنظیم شد . بعد از یک سال دادگاه رشوه دهنده و رشوه کیرنده را به دلیل نبودن شاهد تبریه کرد .
در روزی که برای بازپرسی معین شده بود جناب رشوه دهنده ده میلیون تومان نقدی در حیبش بود که عمدا به ما نشان داد در برگشت هم به جیب خالی اش اشاره کرد . یعنی اینجا هم با شیتیل درستش کردم .
بعد از دو هفته رای بر تبریه صادر شد . دلیل هم عدم وجود شاهد ذکر شده بود تفاضای تحدید نظر کردیم . بعد از کمتر از ده روز تجدید نظر رای تبریه را به دلیل نبود شاهد تایید مرد . جالب است که تا فبل از ان یک سال درگیر پرونده بودیم و بعد از ارایه شیتیل روند بازپرسی و رسیدگی بسیار تعجیل شد .
پرونده را به خدا واگذار کردیم که خود شاهد بر همه جیز است حتی شیتیل اقای بازپرس .
سيد علي اكبر
Iran, Islamic Republic of
چطور مي شود باور كرد كه در اين مدت طولاني شخصي وارد اين شركت شده و به مديران آن رشوه بدهد و مدير بازرسي در جريان نباشد، محال است چرا؟ چونكه كاركنان دلسوز و ساير مديران كه سالم هستند اين گونه مطالب را بنا به وظيفه شرعي و قانوني به حراست و بازرسي اطلاع مي دهند، پس اگر بازرسين اين شركت در اين چند سال متوجه نشده اند كه صلاحيت نداشته اند در اين پست باشند و اگر مي دانسته اند و پيشگيري و برخورد نكرده اند با متهمين شريك بوده اند، جالب است كه بدانيد، عمده فعاليت مدير بازرسي اين شركت تعقيب خانم هايي بوده كه در ماه مبارك با عذر موجه و الهي نمي توانستند روزه بگيرند!!! و اين مدير بازرسي را در اين مقطع حساس كه آقاي ف - د مشغول رشوه دادن بوده مدير ارشد و معاون وزير گمارده تا پيگيري نشود!!! اين موضوع براحتي قابل پيگري است