۰
سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۶

سود بزرگ لینوکس در معامله با AT&T

ایتنا - خواسته اصلی مدیران شرکت AT&T این است که کاربران این اپراتور بزرگ بزودی قادر باشند هر چه را که نیاز دارند و در هر زمان دلخواه، براحتی دریافت کنند.
سود بزرگ لینوکس در معامله با AT&T


دومین شرکت بزرگ مخابراتی آمریکا اعلام کرد که از این پس در زیرساخت خود از نسخه اوبونتو سیستم عامل لینوکس استفاده خواهد کرد. بدین ترتیب و با این تصمیم، اوبونتو خواهد توانست آی.بی.ام و همچنین مایکروسافت را در عرصه رقابت برای بدست آوردن این قرارداد پرسود شکست داده و آنها را پشت سربگذارد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، شرکت  AT&T که از سال 2005 بر وضعیت فعلی خود باقی بوده،‌ اکنون تصمیم گرفته است که با انتخاب شرکت کانونیکال،‌ دارنده سیستم عامل اوبونتو(یکی از توزیع‌های مشهور لینوکس) به جرگه شرکت‌های فعال در زمینه فناوری شبکه و نیز پردازش ابری بپیوندد و با تمرکز بر ابداع و نوآوری، در مقابل دیگر رقبای صاحب‌نام این عرصه مانند Azure مایکروسافت و همچنین آی.بی.ام عرض اندام نماید.

مطابق اظهار نظر یکی از مدیران شرکت کانونیکال، این قرارداد برای شرکت متبوع وی حائز اهمیت فراوانی است. به گفته وی،‌ بهترین ابداعات شرکت وی با توجه به ابعاد متنوع و آینده باز AT&T برای رفع نیازهای این شرکت بزرگ مخابراتی آمریکا بکار گرفته می‌شود.

به گفته وی: «انتخاب ما از سوی AT&T برای پشتیباین فعالیت‌هایش در زمینه پردازش ابری، نرم‌افزارهای سازمانی و نیز شبکه، همزمان این فرصت را در اختیار ما می‌گذارد که به ابداع بیشتر در جهت نسل جدید راه حل‌های ابری و شبکه‌ای مبتنی بر نرم‌افزار بپردازیم. اوبونتو سیستم عاملی مناسب فضای ابری است و این امر، امکان می‌دهد که تجارب مهندسی خود در زمینه پردازش ابری و نرم‌افزار منبع‌باز را در اختیار AT&T قرار دهیم.»


مطابق این توافق، اوبونتو پیشنهادی برای پشتیبانی کامل از بازه خدمات پردازش ابری، شبکه و نرم‌افزارهای سازمانی عرضه خواهد کرد. پیشنهاد اوبونتو همچنین باید در چهار بستر خطوط ثابت، پهن‌باند، موبایل و نیز تلویزیون عمل کند.

خواسته اصلی مدیران شرکت AT&T این است که کاربران این اپراتور بزرگ بزودی قادر باشند هر چه را که نیاز دارند و در هر زمان دلخواه، براحتی دریافت کنند.
 
کد مطلب: 40503
نام شما
آدرس ايميل شما