۰
دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۳

امکان نصب ویندوز ۸ روی رایانه‌های جدید وجود ندارد

ایتنا - یک اصلاحیه سخت افزاری و نرم‌افزاری کاربران جهانی را مجبور می‌کند تا از این پس فقط ویندوز 10 را روی رایانه‌های جدید مورد استفاده قرار دهند.
امکان نصب ویندوز ۸ روی رایانه‌های جدید وجود ندارد


بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده، اگر از این پس یک دستگاه رایانه شخصی خریداری کنید امکان پشتیبانی از ویندوز ۷ و ۸ در آن وجود نخواهد داشت و به عبارت دیگر، از این به بعد نمی‌توانید روی رایانه‌های شخصی جدید نسخه‌های قدیمی ویندوز را نصب کنید.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از دِ.وِرج، مایکروسافت اعلام کرد سیاست‌های خود را برای پشتیبانی از رایانه‌ها تغییر داده است تا در به‌روزرسانی‌های آتی، نسخه‌های قبلی سیستم عامل خود را کنار بگذارد. قانون جدید مایکروسافت بر آن است که نسل جدید رایانه‌های شخصی مبتنی بر پردازنده‌های AMD، اینتل و کوالکام فقط از سیستم عامل ویندوز ۱۰ پشتیبانی کنند.

اعمال این محدودیت برای رایانه‌های قدیمی کار چندان آسانی نیست. ولی مایکروسافت قصد دارد در جهت عکس این قانون را برای نسل جدید رایانه‌های شخصی برقرار سازد.

این نخستین باری است که مایکروسافت تصمیم به انجام چنین کاری می‌گیرد. اجرای این قانون برای غول نرم‌افزاری جهان و شرکای آن کار چندان دشواری نیست و یک اصلاحیه سخت افزاری و نرم‌افزاری کاربران جهانی را مجبور می‌کند تا از این پس فقط ویندوز ۱۰ را روی رایانه‌های جدید مورد استفاده قرار دهند.

 

شرکت مایکروسافت در این خصوص روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد: «هرچه جلوتر می‌رویم و رایانه‌های سیلیکونی بیشتر پیشرفت می‌کنند، به نسخه‌های جدیدتر ویندوز نیاز پیدا می‌کنیم. به همین خاطر می‌بایست نسخه‌های قدیمی‌تر را کنار بگذاریم.»

به گفته مایکروسافت، ویندوز ۱۰ تنها نسخه از سیستم عامل این شرکت محسوب می‌شود که در پردازنده kaby Lake اینتل، ۸۹۹۶ کوالکام و AMD Bristol Ridge مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد.
 
کد مطلب: 40457
نام شما
آدرس ايميل شما