۰
سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵

حفره امنیتی در گوشی‌های بلک‌بری

ایتنا - برخی محققان حدش می‌زنند که اطلاعاتی از کاربران از جمله پسورد آنها در هنگام استفاده از گوشی، روی چیپ حافظه بر روی مادربرد گوشی نیز ذخیره می‌گردد.
حفره امنیتی در گوشی‌های بلک‌بری


گوشی‌های هوشمند بلک‌بری، با اینکه اساسا در زمینه ارسال و دریافت پیام، کاملا امن محسوب می‌شوند، اما به نظر می‌رسد برای برخی کاربران،‌ این مقدار امنیت همچنان کمتر از انتظارشان به شمار می‌رود.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از انگجت، اخیرا نتیجه تحقیقی در خصوص خلاء امنیتی برخی از مدل‌های بلک‌بری منتشر شده که تعدادی دستگاه دولتی نیز آن را تایید نموده‌اند. مطابق این تحقیق، گوشی‌های مزبور این امکان را دارند که برخی اطلاعات موجود کاربرانشان را در اختیار دیگران قرار دهند.
هنوز جزئیات بیشتری از چگونگی درز این اطلاعات از این اسمارتفون‌ها منتشر نشده است، اما برخی محققان حدش می‌زنند که اطلاعاتی از کاربران از جمله پسورد آنها در هنگام استفاده از گوشی، روی چیپ حافظه بر روی مادربرد گوشی نیز ذخیره می‌گردد.


انتشار این موضوع، نگرانی در خصوص امنیت گوشی‌های بلک‌بری را که تاکنون امن شمرده می‌شده دامن زده است. هر چند مطابق تحقیق مزبور، دستیابی به اطلاعات شخصی در گوشی(مثلا توسط پلیس) مستلزم دسترسی فیزیکی به چیپ حافظه گوشی است،‌ اما بنظر نمی‌رسد این موضوع چندان بر میزان نگرانی‌های موجود تاثیرگذار باشد، و همیشه امکان این نوع دسترسی وجود دارد.

بدین ترتیب و با وجود تلاش پلیس و دیگر مراجع قانونی که ممکن است درصدد بدست‌آوردن اطلاعات کاربر گوشی باشند، این خطر همچنان وجود دارد و نگرانی‌ها همچنان باقیست.
 
کد مطلب: 40341
نام شما
آدرس ايميل شما