۲
۰
يکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۹

آیا ایران منبع تغذیه اینترنت افغانستان می‌شود

ایتنا- پیش از این وزارت مخابرات و فناوری اطلاعات افغانستان اعلام کرده بود که این کشور تا یک ماه آینده از قرقیزستان، اینترنت خریداری می‌کند.
آیا ایران منبع تغذیه اینترنت افغانستان می‌شود


رسانه‌های کابل در سطح گسترده اعلام کردند که افغانستان از ایران اینترنت می‌خرد.


به گزارش ایتنا از ایرنا، پیش از این اعلام شده بود که «شرکت زیر ساخت» پهنای باند به افغانستان می‌فروشد در این این خبر تصریح شده بود که تهران نیاز اینترنتی افغانستان به صورت ارزان و با یک سوم قیمت تامین می‌کند.

«محمد یاسین صمیم» سخنگوی وزارت مخابرات و فناوری اطلاعات افغانستان گفته بود که قرارداد خرید ۱۰ مگابایت اینترنت با قرقیزستان امضاء شده است.

وی تاکید کرده بود اگر اینترنت کشور از طرف پاکستان با مشکل مواجه شود، از آن استفاده خواهد شد.
افغانستان از مشتریان اینترنت پاکستان است.

اینترنت «ای.دی.اس.ال» یا اینترنیت با سیم در افغانستان، انحصاری است و تنها یک شرکت آن را توزیع می‌کند. این انحصار موجب از بین رفتن رقابت و در اولویت قرار نگرفتن پاسخگویی به مشترکان شده است.

قطع اینترنت در افغانستان، یک امر رایج است و مسئولان شرکت توزیع اینترنت معمولا در پاسخ به مشترکان خود، دلایل فنی را عامل قطع اینترنت ذکر می‌کنند، اما یک منبع آگاه قبلا گفته بود که درگیری‌های بین طالبان و نیروهای دولتی موجب قطع فیبر نوری و اینترنت می‌شود.

آمارهای سال گذشته نشان می‌دهد که این کشور حدود دو میلیون کاربر اینترنت دارد
کد مطلب: 40293
نام شما
آدرس ايميل شما


Iran, Islamic Republic of
این دیگه از اون جوک ها است! ایران که خودش با کمبود شدید پهنای باند مواجهه و در ته جدول اینترنت دنیا قرار گرفته چطور میتونه منبع تغذیه اینترنت برای کشور دیگه بشه؟!
United States
۱۰ گیگابیت بر ثانیه در ماه رو فروختن ۱۰۵۰۰۰دلار که میشه هر مگابیت برثانیه ۱۰ دلار و میشه حدود ۴۰ هزار تومان در خود کشور پهنای باند رو با قیمت ۲۰۰ هزارتومان میفروشن یعنی با سودش به اففانستان به قیمت یک پنجم میفروشند
آقای واعظی دروغ هاتون رو باور نمی کنیم