۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۴

خداحافظ اینترنت اکسپلورر

ایتنا- مايكروسافت مشتريانش را تشويق مي‌كند تا مرورگر خود را به ۱۱ ارتقا دهند تا وب‌گردي آنها سريعتر و ايمن‌تر شود.
خداحافظ اینترنت اکسپلورر


شرکت مایکروسافت پشتیبانی از نسخه‌های ۸، ۹ و ۱۰ مرورگر مشهور و نه چندان محبوب خود،‌اینترنت اکسپلورر را از ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶ در رایانه‌هایی که نسخه‌هایی خاص از ویندوز دارند را متوقف خواهد‌کرد.


براساس گزارش CNN، شركت مايكروسافت اين هفته تنها به‌روزرساني‌هاي امنيتي و بسته‌هاي ترميمي اينترنت اكسپلورر ۱۱ را در اختيار كاربراني قرار خواهد داد كه رايانه آنها تحت ويندوز‌هاي ۷، ۸.۱ و ۱۰ باشد. اين رويكرد مايكروسافت ۲۰ درصد از كل مرورگرهاي كاربرانش را تحت تاثير قرار خواهد داد.

كاربراني كه به استفاده از مرورگرهاي تاريخ‌گذشته ادامه دهند،‌ممكن است خود را در معرض آلودگي به بد‌افزارها يا حملات سايبري قرار دهند.

كاربران ويندوز ويستا از اين روند مستثنا هستند زيرا مايكروسافت پشتيباني از اينترنت اكسپلورر ۹ را ادامه خواهد‌داد و در عين حال نسخه‌هاي قديمي‌تر اين مرورگر نيز كه مورد استفاده سيستم‌عامل سرور شركت‌هاي متعدد قرار دارند، تحت پوشش حمايتي مايكروسافت باقي خواهند‌ماند.

مايكروسافت اولين‌بار در سال ۲۰۱۴ از توقف پشتيباني از نسخه‌هاي قديمي‌تر مرورگرش خبر داد.

در سال ۲۰۱۵ و همزمان با عرضه ويندوز ۱۰،‌اين شركت مرورگر پيش‌فرض جديدي را در اختيار كاربرانش قرار داد كه Edge نام دارد و تفاوت و برتري‌هاي آن نسبت به اكسپلورر قابل توجه است. با اين‌همه لوگوي هردو مرورگر به شكلي گيج‌كننده يكسان است.

منبع : همشهری آنلاین
کد مطلب: 40268
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام