۱
۰
چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰

نشست شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء تشکیل شد

ایتنا- ایجاد یک پارک اینترنت اشیاء (IoT) برای اثر بخشی و هماهنگ کردن تمام فعالیت‌های در حال انجام در کشور لازم و ضروری است.


نخستین نشست شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء (IoT) برگزار شد.


به گزارش ایتنا از ایسنا، قنبری - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در این نشست که به منظور "ارائه گزارش تصمیمات اخذ شده و اقدامات به عمل آمده در رابطه با طرح اینترنت اشیاء (IoT)، بررسی نقشه راه توسعه این فناوری در کشور و بررسی نظر اعضای شورای راهبری طرح برگزار شد، با تاکید بر اهمیت اجرای این طرح برای بالا بردن بهره‌وری در کشور، خواستار ارائه گزارش روند کارهای انجام شده از مجری طرح شد.

هومن ضرابی مجری طرح نیز، گزارشی از روند کارهای انجام شده با عناوین "سهم بازار اینترنت اشیاء، آمار شرکت‌های پیش رو در حوزه فناوری اینترنت اشیاء، میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در این زمینه در سطح بین‌الملل، سوابق طرح، ابعاد و حوزه‌های طرح، برنامه اجرایی طرح، دستاورد‌های اجرایی طرح، اهداف فاز اول طرح، اهم فعالیت‌های فاز اول، ساختار اجرایی مدیریت طرح، مدل اجرایی طرح و پیش‌بینی برنامه‌ها برای جذب سرمایه طرح کلان در ۵ سال" برای حاضران ارائه کرد که اعضای جلسه به ارائه نظرات خود در خصوص طرح پرداختند.

در پایان نخستین جلسه شورای راهبری طرح اینترنت اشیاء، دوایی، معاون فناوری و نوآوری وزارت با جمع بندی مطالب بر لزوم ایجاد یک پارک اینترنت اشیاء (IoT) برای اثر بخشی و هماهنگ کردن تمام فعالیت‌های در حال انجام در کشور تاکید کرد.

با درخواست مهندس قنبری و تائید اعضا جلسات این شورا هر دو هفته یک‌بار برگزار خواهد شد. همچنین علاقه‌مندان تمام اطلاعات مربوط به این طرح را می‌توانند در سایت طرح اینترنت اشیاء (IoT) به آدرس iot.itrc.ac.ir ملاحظه کنند.
کد مطلب: 40229
نام شما
آدرس ايميل شما


Iran, Islamic Republic of
وقتی اینترنت وجود نداره اینترنت اشیاء پیش کش