۰
دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۳

تعرفه‏ واردات تلفن همراه کم نمی‌‌شود

ایتنا- افزایش یکباره تعرفه‏‌های گمرکی در سال‌های گذشته موجب بیشتر شدن قاچاق تلفن همراه در کشور شد.
تعرفه‏ واردات تلفن همراه کم نمی‌‌شود


رئیس کل گمرک کشور گفت: در حال حاضر تعرفه‏‌های گمرکی گوشی‏‌های تلفن همراه بالا نیست و از سوی دیگر موبایل هم کالای ضروری و نیازمند یارانه دولتی به شمار نمی‏‌رود.
آمار‌های مختلف گویای آن است که حجم انبوهی از گوشی‌‏های تلفن همراه از طریق قاچاق وارد کشور می‏‌شوند، دراین خصوص فعالان بازار موبایل کشور براین باورند که افزایش یکباره تعرفه‏‌های گمرکی که در سال‌های گذشته رخ داده، موجب ایجاد چنین وضعیتی شده است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، با این وجود رئیس کل گمرک کشور معتقد است: در حال حاضر تعرفه‏‌های گمرکی واردات گوشی‏‌های موبایل رقم بالایی ندارد. مسعود کرباسیان در پاسخ به گلایه‌‏های فعالان صنف موبایل در خصوص بالا بودن تعرفه‌‏های گمرکی اظهار کرد: فعالان این صنف به تعرفه‏‌ها گلایه دارند اما نرخ تعرفه گمرکی برای موبایل بالا نیست.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی سامانه مجازی گمرک و در نظر گرفتن بخش ویژه‌ای از این سامانه برای شماره IMDI گوشی‌های تلفن همراه گفت: با تمهیدات درنظر گرفته شده دراین سامانه به نظر می‏رسد بحث واردات قاچاق به حداقل برسد.

رئیس کل گمرک کشور در عین حال به ثبات نرخ ارز در ماه‏‌های گذشته اشاره کرد و افزود: در چنین شرایطی این نوع تعرفه‏‌ها می‌تواند به‌عنوان یک منبع درآمد برای دولت در نظر گرفته شوند.

کرباسیان در پایان با تاکید بر اینکه کالایی مانند گوشی تلفن همراه جزو موارد ضروری به شمار نمی‌رود، متذکر شد: بر این اساس نیازی به در نظر گرفتن یارانه برای این بخش نیست. از سوی دیگر تعرفه‌های این بخش هم نسبت به جاهای دیگر خیلی بالا نیست.
کد مطلب: 40167
نام شما
آدرس ايميل شما